Çift Hazneli Lavabo
VB022C82T003Y01102
₺8.626,82 KDV Dahil
₺15.975,60 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
Çift Hazneli Lavabo
VB022B62T003Y01102
₺5.767,20 KDV Dahil
₺10.680,00 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
Çift Hazneli Lavabo
VB032B52T003Y01102
₺4.229,50 KDV Dahil
₺7.832,40 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
Çift Hazneli Lavabo
TB001B92T003Y01103
₺9.161,42 KDV Dahil
₺16.965,60 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
Çift Hazneli Lavabo
1111-006-0126
₺8.517,60 KDV Dahil
₺21.294,00 KDV Dahil
Toplam 36 / 52 Ürün
Daha Fazla Ürün Yükle

Çift Gözlü Lavabo Nedir?

Lavabo yaşam alanı içerisinde sıklıkla kullandığımız mutfak ve banyoda, kullanılmış suyun tahliyesini sağlamaktadır. Bulaşık makinesine atılacak olan bardak ya da tabakların durulandığı alandır. Standart ya da daha uzun ölçüdeki tezgâhta iki adet lavabonun bulunmasına çift gözlü lavabo denir. Çiftli mutfak lavabosu elde bulaşık yıkarken ekstra bir durulama alanı sağladığı gibi işinizi rahatlatır ve fazladan bir alan açar. Son zamanlarda klasik lavabo yerine kullanım kolaylığı ve rahatlığı sağladığı için çift lavabo tercih edilmektedir. Bu tercih hem farklı bir mutfak görünümü vermekte hem de pratik bir kullanım sağlamaktadır. 

İkili lavabo tercihi hem mutfak hem de banyo lavabosunda tercih edilebilmektedir. Çift gözlü bir lavabo kullanılıyor ise kullanılan bataryanın da özellikleri itibari ile lavabo ile uyumlu olması gerekmektedir. Klasik mutfaklarda lavabo ismi sıklıkla kullanılırken ankastre ve modern mutfaklarda lavabo yerini evye ismine bırakmaktadır. Klasik mutfaklarda olduğu gibi modern mutfaklarda da çift gözlü evye tercihi önemlidir. Modern ankastre mutfaklarda ikili lavabolar daha kullanışlı modelleri ile kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Çift Gözlü Banyo Lavabosu Modelleri

İkili banyo lavabosu genel olarak Avm, cafe, restoran gibi yerlerde kullanılsa da ev banyolarında da tercih edilmektedir. Farklı tasarım ve modelde ikili lavabo modelleri bulunmakta ve alıcılara geniş bir tercih imkânı sunmaktadır. Kare oval ya da yuvarlak tasarımlı 2 gözlü evye modelleri bulunduğu gibi yapıldığı malzeme çeşidine göre granit ya da mermer levyelerde farklı modelleri ile ilgi görmektedir. Granit lavabo tasarımının güzel ve uzun ömürlü olması nedeni ile tercih edilen lavabo modellerinden biridir. Dayanıklılık ve yoğunluk açısından yüksek seviyede dirence karşı kuvvetli olan granit lavabolar ısıyı emmediği için kir ve leke üzerinde bırakmaz.

Franke Lavabo modelinin ikili lavabo modelleri arasında öne çıkan bir tarzı vardır. Granit ya da çelik malzemeden yapılan serisi ile oldukça ilgi görmektedir. Gözeneksiz ve dayanıklı olarak üretilen bu evyeler uzun ömürlüdür. Temizliği de bir o kadar kolaydır. Bir bez ya da fırça yardımıyla kolaylıkla temizlenebilmektedir. Çizilmelere karşı da oldukça mukavemetlidir. İkili lavabo modelleri arasında ilgi gören bir başka model ise geniş depolama alanı sunan Hilton Lavabo modelidir. Bu modelde banyo tezgâhı ve dolaplar evye ile birlikte bir bütün halinde tasarlanmıştır. Banyo dolabının üzerine oval şekilde yerleştirilen lavabo modeline ise oval lavabo denilmektedir. İkili oval lavabo modelini geniş aileler ya da banyosunda rahatlık arayanlar tercih etmektedir. İkili oval lavabolar dar banyolarda dahi ideal bir çözüm olarak tercih edilmektedir.

Banyo dolabının üstüne yerleştirilen lavabonun şeklinin bir tekneye benzediği lavaboya çanak lavabo denilmektedir. Mobilya üzerine da doğrudan tezgâh üstüne konulan modelleri bulunmaktadır. Bağımsız bir lavabodur, ayrı ayrı şekilde konulan iki tekneden oluşan ikili lavabo modeli de bulunmaktadır. Lavabo tercihlerinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlarda bulunmaktadır. Tezgâh ile evye aynı hizada aynı kotta olmalıdır. Bu şekilde tezgâhtaki su birikintisi önlenir. İkili banyo modellerinde paslanmaz evye yerine seramik, çelik ya da mermerit evyeler tercih edilebilir. İkili lavabo ölçüleri mutfak ya da banyonun genişliğine, banyo dolabı veya mutfak tezgâhının büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Banyoda ikili lavabo kullanılacak ise alanın genişliğini en az 152 cm olması gerekir ideal ölçü olarak da 183 cm olmalıdır.       

Çift Gözlü Lavabo Renkleri

Banyo lavabosu, banyo dekorasyonunun tamamlayıcısı olan önemli bir üründür. Bu ürünlerden olan ve büyük banyolarda tercih edilen ikili banyo lavabosu, oldukça kullanışlıdır. Sadece evlerde değil çeşitli iş yerlerinde, kurumlarda ve sosyal ortamlarda bu tür lavabolar tercih edilmektedir. Yaşam alanını fonksiyonel hale getirmek için oldukça kullanışlı olan bu modeller farklı tasarımları ile de göz doldurmaktadır. Her türlü zevke uygun olacak şekilde üretilen en kullanışlı banyo lavabosu, çeşitli renklerde üretilerek kullanıcılarına sunulmaktadır. Bu renklerin başında beyaz ve mat beyaz tonları gelmektedir. Sade lavabo tercihlerinde beyaz renk her daim ön planda olan bir seçenektir. 

İkili lavabo modelleri için tercih edilen ve son dönemde hem mutfaklarda hem de banyolarda tercih edilen ren siyahtır. Siyah banyo lavaboları kir ve kireci belli etmeyen malzemelerden seçildiği takdirde oldukça şık ve estetik bir görüntüye sahip olacaktır. Ayrıca banyo lavabolarında özel olarak üretilen farklı renklerde çift gözlü evye tasarlanmıştır. Banyonun rengine uygun kahverengi, mermer desenli, krem, kırık beyaz, gri ve tonları turkuaz gibi renklerde lavabolar için kullanılmaktadır.

Kaliteli Çift Gözlü Lavabo Taşları

 

Çift gözlü evye kullanım kolaylığı bakımdan birçok avantaja sahiptir. Hem mutfaklarda hem de banyolarda farklı tasarımlarda yer alan bu evyeler farklı malzemelerden üretilmiştir. Kullanım alanına göre değişen bu malzemeler dayanıklılık bakımından da farklı derecelere sahiptir. En kullanışlı banyo lavabosu üretiminde kullanılan başlıca malzemelerden biri mermerdir. Özellikle beyaz mermer banyoların daha geleneksel bir görüntüye sahip olmasına olanak sunmaktadır. sağlam Ve kaliteli mermerden üretilmiş banyo lavaboları kullanıcılara uzun yıllar kullanım imkanı sağlamaktadır. Temizlik bakımından da kolay olan banyo lavabosu, kimyasal temizlik malzemelerinden dolayı kolayca deforme olmayacaktır.

Lavabo taşı olarak sıkça kullanılan bir başka üründe camdır. Modern ve şık lavabo dekorasyonu isteyen kullanıcıların tercihi olan cam lavabolar, hassas kullanım gerektiren bir malzemedir. Bunlara ek olarak banyo ve mutfaklarda lavabo malzemesi olarak tercih edilen granit, kullanım alanı bakımından oldukça yaygındır. Çift gözlü renkli lavabo, granit malzemeden kolaylıkla üretilmektedir. Granit malzeme olarak farklı renklere kolayca uyum sağlayabilen bir taştır. Bu yüzden banyo ve mutfağın rengine uygun şekilde üretilerek dekorasyonlara uyumlu hale getirilmektedir.

 

Çift Gözlü Lavabo Fiyatları

İkili lavabo fiyatları her bütçeye uygun seçenekleri ile kullanıcılarına geniş ürün çeşitliliği sunmaktadır. Teknolojik gelişmeler ile birlikte farklı tasarımlarda ikili lavabo üretilmektedir. Bu ürünleri üreten markalar çeşitli kalite standartlarına sahiptir. Bu standartlar ürünlerin fiyatlandırılmasında etkili olan başlıca faktörler arasında yer almaktadır. Ayrıca aile lavabosu olarak da kullanılabilen geniş banyolara uyumlu olan modeller ölçüleri bakımdan farklılık göstermektedir. Geniş ölçülere sahip büyük ebatlarda olan lavabolar fiyat olarak da yüksektir. Ancak ikili lavabo ölçüleri arasında dar olan ve az yer kaplayacak olan modeller piyasalarda uygun fiyat aralıklarında satılmaktadır.

Lavabo fiyatları, üretiminde kullanılan malzeme kalitesine göre de farklı fiyat aralıklarında kullanıcılarına sunulmuştur. Kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş çeşitler yüksek fiyatlandırılmaktadır. Bu ürünler kullananılacak alanlarda uzun süre kullanım imkânı sunacaktır. Aynı şekilde mutfaklarda kullanılan evyelerde malzeme kalitesine türü bakımdan çeşitlilik göstermektedir. En fazla kullanılan çelik evyeler çeliğin kalitesine göre fiyat farklılıkları oluşmaktadır. Fonksiyonel kullanım, kolay temizlenebilirlik ve dayanıklı malzemeden yapılmış ikili lavabo modelleri, her bütçeye hitap eden fiyat aralıklarında piyasalarda yer almıştır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR