Çocuk Lavabosu
KB030E12U003S02102
₺2.887,39 KDV Dahil
₺5.138,40 KDV Dahil
%44 İndirim
%44İndirim
Ücretsiz Kargo
Çocuk Lavabosu
7350B003-0001
₺3.494,69 KDV Dahil
₺4.539,60 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Ücretsiz Kargo
Çocuk Lavabosu
7351B003-1739
₺5.030,95 KDV Dahil
₺6.535,20 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Ücretsiz Kargo
Çocuk Lavabosu
7351B003-1740
₺5.030,95 KDV Dahil
₺6.535,20 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Ücretsiz Kargo
Çocuk Lavabosu
7352B003-1742
₺9.539,74 KDV Dahil
₺11.802,00 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo
Çocuk Lavabosu
7353B003-1742
₺6.991,23 KDV Dahil
₺9.081,60 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Ayağı
7354B021-0156
₺2.222,64 KDV Dahil
₺2.887,20 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Ücretsiz Kargo
Çocuk Lavabosu
7350B003-0041
₺3.494,69 KDV Dahil
₺4.539,60 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Ücretsiz Kargo
Çocuk Lavabosu
7352B003-1741
₺9.539,74 KDV Dahil
₺11.802,00 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo
Çocuk Lavabosu
7353B003-1741
₺6.991,23 KDV Dahil
₺9.081,60 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Ayağı
7354B003-0156
₺1.939,96 KDV Dahil
₺2.520,00 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Ücretsiz Kargo

Çocuk Lavabosu Nedir?

İnsanlar hayatı öğrenmeye ve eğitimlerini almaya küçük yaşlarda başlarlar. Hayatla ilgili bütün deneyimler ve eğitimler ilk çocukluk dönemlerinde kazandırılır. Bundan dolayı çocukluk dönemlerinde kazandırılan alışkanlıklar kişilerin ileriki yaşları için önemlidir. Bebeklikten çocukluğa geçiş döneminde en önemli eğitimlerden birisi tuvalet eğitimidir. Çocuklar genellikle bu dönemde zorlanır. 

Fakat bu dönemde alışkanlıklar nasıl kazandırılırsa çoğunlukla ömür boyu bu şekilde devam eder. Tuvalet alışkanlığı kazandırılan çocuklar için diğer önemli konu temizliktir. El yüz yıkama gibi temizlik unsurları çocukluk döneminde kazandırılması gereken önemli bir alışkanlıktır. Çocukların boyları ve becerileri yetişkinlerden farklıdır. Yetişkinlere uygun lavabolar çocukların kullanıma uygun değildir. 

Yetişkin lavabosuna boyu yetmeyen çocuklar kendi başlarına el yüz temizliği yapamaz. Boyları yetmediği altına yardımcı bir ürün koymak gerekir. Böyle bir durumda da tehlikeli kazalar ortaya çıkabilir. Bunu engellemek ve daha sağlıklı bir eğitim verebilmek için çocuk lavabosu kullanılmalıdır. Çocuk lavabosu çocukların boylarına uygundur ve ihtiyaçları doğrultusunda üretilir. 

Çocuk lavabosu kullanımı sayesinde çocuklar kendi başlarına el ve yüz temizliği yaparak. Motor becerilerinin gelişmesine de katkı sağlar. Boyları lavaboya yetişen çocuklar ek bir ürün kullanmak zorunda kalmaz. Böylelikle olası kazaların da önüne geçilmiş olur.

Çocuk Lavabosu Modelleri Nelerdir?

Çocuk lavabosu çeşitleri üretiminde kullanılan malzemeye ve kullanım şekline göre değişiklik gösterir. Çocuk lavabosu modelleri çocukların ihtiyaçlarını karşılamak ve daha kolay kullanım sağlamak için üretilir. Genellikle tercih edilen çocuk lavaboları şöyledir:

İkili çocuk lavabosu: İki kademeli çocuk lavaboları çocuk farklı yaşlardayken değiştirmeden kullanım olanağı sağlar. Kademeleri farklı boylardadır. Bu şekilde çocuk daha ufak boydayken aşağı kademeyi kullanır. Çocuğun boyu uzadığında ise diğer kademeye geçer böylelikle uzun kullanım ömrü sağlanmış olur. Hem çocuk açısından hem de ebeveynler açısından kolaylık sağlayan ve kullanışlı bir üründür.

Üç kademeli çocuk lavabosu: Üç kademeli çocuk lavabosu adından da anlaşılacağı üzere üç boyutun bir araya getirilerek kademe oluşturulmasıyla üretilir. Çocuğun zaman için de uzayan boyuna uyum sağlar. Uzun kullanım ömrüne sahiptir. Genellikle çocuk tuvalet eğitimini kazanmaya başlamasıyla kullanılır ve üç kademeden sonra yetişkin lavabosuna geçilir. Bu şekilde ebeveynler ek maliyetleri en aza düşürmüş olur.

Çocuk lavabosu seçimi yapılırken banyo büyüklüğü de dikkate alınması gereken bir faktördür. Küçük banyolara iki kademeli ve üç kademeli lavabolar sığmayabilir. Bu durum da bir adet çocuk lavabosu kullanmak gerekir. Banyo büyük ise genelde üç kademeli lavabo tercih edilir. Bu gibi durumlar tamamen kişilere ve yaşam şartlarına özgüdür. Lavabolar monte ediliş şekillerine göre şu şekildedir:

Standart lavabolar: Standart lavabolar duvara monte edilen ve ayakta durmak için bir mobilyaya ihtiyaç duymayan lavabolardır. Piyasada en çok bulunan ve tercih edilen lavabo çeşididir. Bu tarz lavabolarda alt kısımda depolama alanı bulunmaz.

Duvara monte lavabolar: Küçük banyolar için uygundur. Alt kısmında ayak bulunmaz ve duvara sağlam bir şekilde monte edilir. Ayrıca lavabonun altı açık olduğu için temizliği de kolaydır. Lavabonun altının boş olması banyoya daha geniş ve ferah bir hava verir.

Ayaklı lavabolar: Bu tarz lavabolar günümüzde ilk tercihler arasındadır. Genelde lavabo kısmı duvara montedir fakat ayak kısmı lavabonun altındaki tesisatı gizlemeye yarar. Ya da kullanıcı alttaki ayağın belirli bir görünüme sahip olmasını istediği için duvara monte edilmiş lavaboya ayak eklemeyi tercih eder.

Etajerli lavabolar: Etajerli lavabolar kendinden tezgâha sahip olan lavabolardır. Standart lavabolara benzerler, mobilya kullanımına ihtiyaç yoktur. Metal ayaklı olanları veya estetik amaçlı seramik ayaklı olanları vardır.

Lavabolar hijyenin üst seviyede olması gereken yerlerdir. Bu nedenle kolay temizlenen ve leke tutmayan lavabolar kullanılmalıdır.

Çocuk Lavabosu Özellikleri Nelerdir?

Çocuk lavaboları çocuklara yönelik olduğu için tamamen öğretici ve eğlenceli olmalıdır. Çocuk lavabosu özellikleri şöyledir:

Çocuk lavaboları farklı desenlerden oluşur. Bunun nedeni çocukları eğlendirmek ve temizliği sıkıcı halden çıkarmak içindir. Genellikle hayvan ve çiçek figürleri bulunur. Bu şekilde öğretici olmuş olur.

Lavabo yapımında kullanılan malzeme dayanıklı ve sağlıklı olmalıdır. Çocukların birebir temas ettiği lavaboların bu özelliği önemlidir.

Çocuk lavaboları çocukların boylarına ve fiziksel özelliklerine uygun olmalıdır. Ayrıca sadece lavabo boyu değil, lavaboya takılan musluk boyu da çocuklara uygun olmalıdır.

Çocuk lavaboları yanlarında kullanılan askılık, ayna ve diş fırçası gibi ürünlerle uyumlu olmalıdır. Renk uyumları çocukların dikkatini çeker ve odaklanmalarını arttırır.

Okul öncesi eğitim dönemlerini kapsayan 0-6 yaş, çocukların bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimlerinin en hızlı olduğu dönemdir. Bu dönemde verilen eğitim ile gelecekleri yönlendirilecek ve asla unutamayacakları alışkanlıklar edineceklerdir. İşte bu nedenledir ki 0-6 yaş çocukların el yıkama alışkanlığı edinmeleri için çocuk lavaboları çok önemlidir.

Özellikle de papatya ve arı figürlü çocuk lavaboları, klozetleri ve aynaları çocukları daha fazla cezp etmektedir.

Çocuk Lavabosu Ölçüleri Nelerdir?

Çocuk lavabo boyutları çocukların yaşlarına ve boylarına göre değişiklik gösterir. Her yaşın getirdiği boy farklıdır. Bazı çocuklar aynı yaşta olsa bile boy uzunlukları farklı olabilir. Fakat genelde çocuk lavaboları yaş gruplarına göre üretilir. Çocuklar hemen hemen yaş gruplarına göre ortalama bir boy uzunluğuna sahiptir. 

Bu nedenle çocuk lavabosu ve küçük banyo dolabı tercihi daha rahat yapılır. Çocuk lavaboları montelenme açısından farklılık gösterir. Bazı lavabolar ayaklı iken bazıları duvara monte şeklindedir. Hangi tür lavabo seçileceğine banyonun büyüklüğü ve tasarımı da etki eder. Küçük bir banyoya büyük lavabo tercihi yapmak alanı daraltır.

Bu durum da banyonun kullanışlılığı azalır. Büyük banyolarda küçük lavabo tercihi yapmak ise banyonun tasarımını bozabilir. Bu nedenle banyonun boyutuna ve özelliklere göre lavabo tercihi yapılmalıdır. Lavabonun üretiminde kullanılan malzeme ve kişilerin bütçesi de seçime etki eder.

Çocuk Lavabosu Fiyatları

Çocuk lavabosu fiyatları farklı etmenlere göre değişkenlik gösterir. Bunlar tasarım, kullanım ve genişlik etmenidir. Eğer pratik kullanım sağlayacak, mekânın boyutlarına ve şekline uygun standart bir ürün aranıyor ise düşük fiyatta olanlara bakılmalıdır. Bu tip ürünlerde de dekorasyona uygun seçenekler bulunur. İdeal ve en ucuz klozet takımı fiyatları, mekânın yapısına ve kişinin zevkine göre değişmektedir.

Eğer diğer eşyalar keskin hatlara sahip ise alınacak lavabonun daha köşeli olması tercih edilebilir. Aynı şekilde renklerine bakarak da karar verilebilir. Fiyat aralığı daha yüksek bantta olan ürünler arasından seçim yaparken tasarımsal özelliklerini göz önünde bulundurmak yeterli olacaktır. Üzeri desenli modeller ya da gold gibi çeşitli özel renklerde ki ürünler daha yüksek satış değerine sahiptir.

Bu tip ürünlerin fiyatları belirlenirken tasarımın detayı, kullanılan malzemenin kalitesi ve fonksiyonel özellikleri göz önünde bulundurulur. Tasarım detaylarına renk geçişleri, üzerindeki desenin şekli, ürünün özel bir konsept olup olmadığı gibi unsurlar da dâhildir. Bunun yanı sıra ürünlerin boyutları da fiyatı belirleyen başka bir detaydır. Büyük modeller daha yüksek değerden alıcı bulabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR