Yavaş Kapanan Klozet Kapağı
A0301-001
₺1.996,80 KDV Dahil
₺4.992,00 KDV Dahil
%60 İndirim
%60İndirim
Yeni Ürün
Yavaş Kapanan Klozet Kapağı
A0301-007
₺2.976,00 KDV Dahil
₺7.440,00 KDV Dahil
%60 İndirim
%60İndirim
Yeni Ürün
Yavaş Kapanan Klozet Kapağı
A0301-004
₺3.494,40 KDV Dahil
₺8.736,00 KDV Dahil
%60 İndirim
%60İndirim
Yeni Ürün
Yavaş Kapanan Klozet Kapağı
A0301-020
₺3.494,40 KDV Dahil
₺8.736,00 KDV Dahil
%60 İndirim
%60İndirim
Yeni Ürün
Yavaş Kapanan Klozet Kapağı
A0301-006
₺2.976,00 KDV Dahil
₺7.440,00 KDV Dahil
%60 İndirim
%60İndirim
Yeni Ürün
Yavaş Kapanan Klozet Kapağı
A0301-011
₺2.976,00 KDV Dahil
₺7.440,00 KDV Dahil
%60 İndirim
%60İndirim
Yeni Ürün
Yavaş Kapanan Klozet Kapağı
A0301-027
₺3.494,40 KDV Dahil
₺8.736,00 KDV Dahil
%60 İndirim
%60İndirim
Yeni Ürün
Toplam 36 / 330 Ürün
Daha Fazla Ürün Yükle

Klozet Kapağı Fiyatları

Klozet kapağının fiyatları, klozet takımı fiyatlarında olduğu gibi ürünün modeline, üretildiği maddeye ve özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Birçok farklı klozet kapağı seçenekleri arasında ihtiyaç ve istekler göz önünde bulundurulduğunda, belirli bir fiyat skalası oluşur. Bu nedenle alıcıların istekleri de fiyatları etkileyen diğer bir faktördür. Klozet kapağı modelleri, fiyat farkını belirleyen başlıca değişkenlerden birisidir. Otomatik klozet kapağı, amortisörlü klozet kapağı veya diğer bir adıyla duroplast klozet kapağının yavaş kapanan modelleri, normal modellere oranla daha yüksek fiyata sahip olabilir. Bu modellerin yanı sıra çocuk klozet kapağı modelleri de vardır. Bu modeller de normal klozet kapaklarından daha uygun fiyata bulunabildiği gibi modelin tasarımına bağlı olarak fiyatı artabilir.

Klozet Kapağının Özellikleri Nelerdir?

Klozet kapağının veya tuvalet kapağının özellikleri çok olabilir. Bu özellikler, klozet kapağının hammaddesi, şekli, yavaş kapanan bir kapağa sahip olması veya otomatik bir klozet kapağı olması olabilir. Klozet kapağının dayanıklı olması ise diğer bir önemli husustur. Kolay temizlenebilir; kimyasallara, suya ve neme dayanıklı olan klozet kapakları seçim yaparken önemli bir etkendir.

Klozet kapaklarının yapımında kullanılan malzemeler bu özelliklere bağlı olarak değişebilir. Plastik malzemelerden üretilen klozet kapaklarını temizlemesi çok rahattır ve plastik klozetler, daha az mikrop tutar. Ahşap klozet kapaklarının malzemesi kalitelidir fakat diğer klozet kapaklarına göre daha ağırdır ve temizlemesi de daha uğraştırıcı olabilir. Diğer bir tercih edilen malzeme ise rezinden yapılan klozet kapaklarıdır. Genellikle şeffaf veya desenli olan bu modeller, plastik modellere oranla daha ağırdır fakat temizlenmesi ahşap klozet kapaklarından daha kolaydır ve kolay kolay soğuğu üzerinde tutmaz. Bu noktada alıcıların önceliklerinin ne olduğunu bilerek bir seçim yapması önemlidir.

Klozet Kapağı Ölçüleri Nasıl Alınır?

Klozet kapağının ölçüleri, klozete bağlı olarak alınır. Klozet kapağının ölçüleri, çoğunlukla birbirine benzerdir ve en büyük farklılık şekilleridir. Klozet kapağı çapı ya da genişliği 32 santimetre civarındadır. Buna ek olarak oval ve dikdörtgen şekillerde modelleri vardır. Bu şekiller klozetin ağız kısmına uygun olarak seçilmelidir. 

Klozet kapağının ölçüsünü aldıktan sonraki diğer bir önemli konu ise klozet kapağının nasıl takılacağı konusudur. Klozet kapağını takmadan önce gerekli bağlantı noktalarının ürünün içerisinde olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eksik parçalar varsa bildirilmeli ve yerine konulmalıdır. Standart bir klozet kapağı paketinden üst kapak, alt kapak ve iki adet vida çıkar. Bunun dışındaki klozet kapakları modelleri için olan montaj işlemi de çok benzerdir. 

Klozet kapağının montajını tamamlamadan önce klozet kapağının yerine tam uyup uymadığını görmek için üst ve alt kapakların menteşe yerlerinden birleştirilmesi gerekir. Sonrasında paketin içerisinden çıkmış olan vidalar, menteşe yuvalarına yerleştirilir. Bu işlemden sonra klozet kapağı düzgün ve sabit bir şekilde tutularak klozete takılır. Kapak tam oturduysa bundan sonra montaj işlemine geçilebilir. Kapak klozete yerleştikten sonra somunlar alınır ve saat yönünde çevrilerek vidalar sıkıştırılır. En son olarak klozet yavaşça kapağı açılıp kapatılır, sağa ve sola oynatılır ve uygun olarak sabitlendiğinden emin olunur.

Klozet Kapağı Modelleri Nelerdir?

Klozet kapağı modelleri, geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Günümüzde otomatik klozet kapaklarının da sıklıkla tercih edilmesi nedeniyle klozet kapakları iki farklı kategoriye ayrılabilir. Otomatik klozet kapaklarını normal kapaklardan ayıran büyük unsur, birçok farklı özelliği aynı ürün içerisinde barındırmasıdır. Otomatik klozet kapaklarının sunduğu özelliklerin arasında kapağın otomatik olarak inip kalkması, oturma yerini ısıtması ve taharet musluğu ayarları vardır. Çok tercih edilen modeller arasında amortisörlü klozet kapağı, ahşap klozet kapağı, siyah klozet kapağı, otomatik klozet kapağı ve ısıtmalı klozet kapağı bulunmaktadır. 

Klozet Kapağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ölçü veya model: Klozet kapağı seçerken ilk dikkat edilmesi gereken kapağın ölçüsünün tam alınmasıdır. Klozet kapaklarının çapı genellike 32 santimetredir ve farklı şekilleri olabilir. Bu şekiller ise çoğunlukla dikdörtgen veya ovaldir. Klozetin şekli dikdörtgen ise oval bir klozet kapağı seçilmemelidir. Seçildiği takdirde yerine tam oturmaz, konforlu bir kullanım sunmaz ve uyumlu olmadığı için bağlantı yerlerinde sorunlar çıkabilir. 

Konfor: Doğru ölçü ve şekil seçildikten sonraki en önemli konu ise klozet kapağının konforudur. Bu noktada klozetin oturma yerinin düz veya içe doğru hafif eğimli olduğu modeller vardır. Bunun yanı sıra yumuşak yastıklı klozet kapakları vardır. Normal klozet kapaklarına göre oturulduğunda daha hızlı ısınırlar ve kapağı kapatırken ses çıkarmazlar. Temizlemesi de tıpkı plastik klozet kapaklarında olduğu gibi kolaydır. 

Materyal: Klozet kapağının hangi materyalden yapıldığı birçok şeyi etkileyen bir faktördür. En çok kullanılan materyaller ise plastik ve tahtadır. Bu materyallerin yanı sıra paslanmaz çelik, seramik ve pirinçten yapılmış klozet kapakları bulmak da mümkündür fakat günlük kullanımda çok yaygın değildir. Paslanmaz çelikten klozet kapakları çoğunlukla endüstriyel alanların tuvaletlerinde kullanılır. Kolay temizlenen ve uzun süre dayanan bir WC kapağı modelidir. Tahtadan yapılma klozet kapaklarının plastiklere oranla en büyük artısı ısı iletkenliğinin daha düşük olmasıdır. Plastik klozet kapakları, soğuğu tahta olanlara oranla daha hızlı bünyesine geçirir. Bu nedenle materyal seçimi de konfor açısından çok önemlidir.

Fiyat: Alıcıların bütçelerine ve ihtiyaçlarına en uygun klozet kapağını seçmeleri ise bir diğer önemli unsurdur. Bazı klozet kapaklarının otomatik kapanan veya oturma yeri ısıtmalı modelleri mevcuttur. Bu noktada farklı bir materyal veya oturma modeli seçimi alıcıları ekstra bir ücretten kurtarabilir. Bütçesi kısıtlı olan alıcılar ortalama bir konfor için oturma yeri yumuşak olan veya ahşap klozet kapağı modellerini tercih edebilir. 

Dayanıklılık: Klozet kapakları, alışılmışın dışında bir problemle karşılaşmadığı sürece uzun bir süre kullanılır. Bu nedenle ürün seçimi yaparken hem dayanıklı malzemeye sahip olması hem de uzun süreli kullanıma uygun olmasına dikkat edilebilir. Bu noktada klozet kapağının nem, su, kimyasallar, darbeler ve kırılmalara karşı dayanıklı olması gerekir.

Dayanıklı klozet kapakları, genellikle biraz daha kalın bir oturma yerine ve iyi bir bağlantı sistemine sahiptir. Tahta ve paslanmaz çelik çok dayanıklıdır fakat tahta klozet kapaklarını temizlemek daha zordur. Plastik klozet kapakları ise çok çeşitlidir ve daha dayanıklı modellere sahiptirler. Temizlemesi en kolay modele sahip olan plastik klozet kapakları, uygun kalınlıkta alındığı takdirde kolay kolay kırılmaz. 

Ses: Klozet kapaklarında uzun bir süredir en çok dikkat edilen konu ise kapağın kapandığında çıkardığı sestir. Bu nedenle yavaş kapanan veya ses çıkmasını önleyici şekilde tasarlanan klozet kapakları vardır. Yavaş kapanan klozet kapağı modellerine ek olarak kişi lavaboya girdiğinde otomatik olarak açılan ve gittiğinde yine aynı şekilde kapanan klozet kapakları da mevcuttur. 

Kurulum kolaylığı: Uygun bir klozet kapağı aldıktan sonraki en son işlem kurulumdur. Bu işlemin çok kolay ve herkesin yapabileceği şekilde olması o ürünün daha çok tercih edilmesini sağlar. Bu nedenle birçok marka, buna son zamanlarda dikkat etmeye başlamıştır. Klozet kapaklarının iki tane kurulum noktası vardır ve bu noktalara genellikle vidalarla sabitlenirler. Bazı klozet kapakları ise kolay kurulum ve temizlik için tamamen çıkarılıp kolayca geri takılabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR