Pisuvar Ara Bölme
1081-027-0120
₺2.342,40 KDV Dahil
₺5.856,00 KDV Dahil
Fotoselli Pisuvar
1383-004-0134
₺28.353,60 KDV Dahil
₺70.884,00 KDV Dahil
Pisuvar Ara Bölme
1081-004-0120
₺2.342,40 KDV Dahil
₺5.856,00 KDV Dahil
Fotoselli Pisuvar
1383-020-0134
₺28.353,60 KDV Dahil
₺70.884,00 KDV Dahil
Pisuvar Ara Bölme
1081-006-0120
₺1.996,80 KDV Dahil
₺4.992,00 KDV Dahil
Fotoselli Pisuvar
1383-001-0134
₺18.626,40 KDV Dahil
₺46.566,00 KDV Dahil
Fotoselli Pisuvar
1383-006-0134
₺24.297,60 KDV Dahil
₺60.744,00 KDV Dahil
Pisuvar Ara Bölme
1081-025-0120
₺2.342,40 KDV Dahil
₺5.856,00 KDV Dahil
Fotoselli Pisuvar
1383-007-0134
₺24.297,60 KDV Dahil
₺60.744,00 KDV Dahil
Arkadan Su Girişli Pisuvar
UR00200FP003Y02102
₺1.710,72 KDV Dahil
₺3.456,00 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
Üstten Su Girişli Pisuvar
UR00200FU003Y02102
₺1.710,72 KDV Dahil
₺3.456,00 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
Pisuvar Ara Bölme
1081-002-0120
₺1.996,80 KDV Dahil
₺4.992,00 KDV Dahil
Toplam 36 / 160 Ürün
Daha Fazla Ürün Yükle

Pisuvar Fiyatları

Pisuvar kökeni Antik Roma dönemine kadar olan erkekler için üretilen bir tuvalet çeşidi olmaktadır. Günümüzde kullanımı oldukça fazla olan pisuvar, özellikli toplu alanlarda kullanım kolaylığı sağlaması açısından tercih edilmektedir. Son zamanlarda evlerde de kullanımı fazlasıyla tercih edilen pisuvar marka, tasarım, model ve ek teknolojik özelliklere bağlı olarak çeşitli fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır. Su tasarrufu, kullanım kolaylığı sunması, koku yapmaması gibi sunduğu ek konforlar ile fiyat aralıkları değişen pisuvar çeşitleri oldukça estetik ve şık görünmesi ile de göz dolduran ürünler arasında yer almaktadır. 

Kullanıcıya sunulan ek teknolojik özellikler pisuvar fiyatlarının artmasında etkili olmaktadır. Kullanıcıların beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik oldukça geniş ürün yelpazesi olan ürünler sundukları tasarım ve modern hava ile her yerde kullanılır hale gelmiştir. Kullanıcıya tasarımsal farklılıklar sunan pisuvar fiyatları standart pisuvarlara kıyasla daha yüksek yüksek fiyat etiketine sahip olarak satışa sunulmaktadır. 

Pisuvar Modelleri Nelerdir?

Pisuvar erkeklere özel üretilen ve ayakta kullanım sağlayan son zamanlarda umumi tuvaletlerde sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Pisuvar tuvalet yüksek ölçüde hijyen sağlaması ve tasarımsal olarak sunduğu şıklık ve pratikliği ile birçok mekanda karşılaşabilinen ürünler olmaktadır. Günümüzde gittikçe yayılan pisuvar kültürü ile kullanımı artan ürünler fotoselli, susuz, arkadan su girişli, üstten su girişli gibi kullanıcılara farklı fonksiyonel çeşitlilik sunmaktadır. Uzun süreli ve yüksek kalite sağlaması açısından seramik ve porselen ürünler tercih edilmektedir. Daha modern görünüm sunan ve bakımı kolay ürün almak isteyen kullanıcılar çelik pisuvar modellerini tercih etmektedir. 

Tasarım açısından çok fazla seçenek sunsa da kullanıcı ürün alırken ana seçimini sulu yada susuz pisuvar olmasından yana tercih etmektedir. Kullanıcıların çoğunluğunun tercih ettiği modeller sulu ya da sifonlu pisuvar modelleri olmaktadır. Sulu pisuvar modellerinde de su giriş sistemlerine göre  kullanıcının tercihine sunulan alternatif modeller bulunmaktadır. Suyu pisuvar içine serbest bırakma mekanizması manuel veya otomatik olarak farklılık göstermektedir. Otomatik modellerinde su akışı pisuvar sensörü ya da zamanlayıcı ile aktif hale gelmektedir. Manuel modellerde ise su akışı pisuvar üzerindeki bir tuş ile aktifleşmekte ya da kullanıcı tarafından pisuvar musluğu aktif edilerek temizlik gerçekleşince pisuvar musluğu tekrar kapatılmaktadır.

Gelişen teknoloji ile birlikte tuvaletlerde teması en aza indirmeyi mümkün kılacak yenilikler ortaya konularak fotoselli pisuvar modelleri üretilmektedir. Sensörlü pisuvar olarak da bilinen bu modellerde hareket sensörü sayesinde kullanıcının işi bittikten sonra pisuvar sifonu otomatik olarak çekmektedir. Bu özellik sayesinde kullanıcı sifona dokunmadan tuvalet ihtiyacını karşılamaktadır. Pisuvar fotoseli sayesinde sifon çekme kullanıcının inisiyatifine bırakılmamakta ve pisuvar hijyeni tam anlamıyla sağlanmaktadır. 

Kullanıcının tercihine bırakılan bir diğer model ise kapaklı pisuvar modelleridir. Kapaklı pisuvar modelleri hijyen açısından tercih edilen ürünler içerisindedir. Bu model sifona basıldığı sırada zararlı mikropların çevreye yayılıp hava ile karışması sonucu oluşabilecek solunum rahatsızlığı ya da bulaşıcı rahatsızlıklara engel olmakta oldukça işlevsel bir ürün olmaktadır. diğer pisuvar modellerine göre kullanımı daha zahmetli olsa da kullanıcıya sunduğu hijyen açısından oldukça tercih edilen ürünler arasında bulunmaktadır. 

Taşınabilir pisuvar modelleri de birçok kullanıcı tarafından tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Kolay kullanıma sahip bu modeller uzun yolculukların kurtarıcısı olarak bilinmektedir. Küçük çocuklar için üretilen boyutları ile de ailelere oldukça konforlu bir seyahat yaşama imkanı sağlamaktadır. Tuvalet ihtiyacına yardım almadan gidemeyen ya da yatalak hastalar için üretilen hasta pisuvarı, silikon malzemeden üretilmiş portatif ürünler olmaktadır.

Susuz pisuvar modellerinde suya ve elektriğe ihtiyaç duyulmadan temizleme işlemi yapılmaktadır. Su tesisatı bağlantısı olmayan bu modellerde atıklar yer çekimi ile temizlenmektedir. Diğer pisuvar modelleri gibi kanalizasyon sistemine bağlı olan model, su tasarrufu açısından da birçok mekan tarafından tercih edilmektedir. Atık borusuna takılan bir pisuvar kokusu kartuşu sayesinde borudan çıkan kokular hava akışı ile yakalanarak kötü kokuların önlenmesini sağlamaktadır. Çevre dostu olmasından dolayı son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen modelin dezavantajı diğer modellere göre daha sık temizlik ve bakım istemesi olmaktadır. 

Pisuvar modelleri kullanıcıların zevk ve tarzlarına hitap edecek şekilde çeşitli tasarım sunmasının yanında farklı renk seçenekleri ile de kullanılacak alana farklılık katabilmektedir. Son yıllarda yaşanan coronavirüs salgınından dolayı üretimi yapılan kadın pisuvar modelleri mekanlarda çok sık görülmese de sağladığı hijyen açısından oldukça kullanışlı olmaktadır. Kadınların anatomisi için uygun olarak üretilen modeller, klozet görüntüsünü andırmasından dolayı yarı klozet ismi ile de anılmaktadır.

Pisuvar Özellikleri Nelerdir?

Pisuvar erkeklerin ayakta tuvalet ihtiyaçlarını karşılamaları için üretilmiş ürünler olmaktadır. Antibakteriyel yüzeylere sahip seramik malzeme ile üretilen pisuvar modelleri hijyen açısından kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Pisuvar ölçüleri sayesinde küçük alanlarda bile maksimum verim sağlanmasını mümkün kılmaktadır. Klasik model tuvaletlerden dört tane sığdırılan bir alana pisuvar modellerinden ölçüsüne göre ortalama on iki tane sığdırılabilmektedir. Bu da kalabalık mekanlarda pisuvarların oldukça işlevsel ürünler olmasını sağlamaktadır. Kullanıcılar tuvalet ihtiyaçlarını hızlı ve seri bir şekilde halletmiş olmaktadır. Tuvaletler salgın hastalıkların en fazla yayılış sağladığı alanlar olmaktadır. Sifona dokunmadan temizlik sağlayan pisuvar modelleri kullanıcıların sağlık açısından güvende olmasını da sağlamaktadır. Susuz ve elektriksiz çalışabilme özelliği sayesinde su israfının önüne geçerek oldukça çevreci ürünler olarak bilinmektedir.

Pisuvar Ölçüleri Nelerdir?

 

Pisuvar modelleri alandan tasarruf sağlaması ve kişisel ihtiyaçların hızlı bir şekilde hijyenli sağlanması açısından birçok mekanda tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Pisuvar alınırken pisuvar ölçüleri dikkat edilen hususlar arasında yer almaktadır. Ürünlerin sadece estetik açısından göz doldurması değil, rahat ve konforlu bir kullanım sağlaması içinde doğru boyutların tercih edilmesi gerekmektedir. Pisuvar yüksekliği ortalama bir insanın beline gelebilecek ölçüde olması gerekmektedir. Pisuvar tesisat ölçüleri kullanacak kişilerin yaş grubuna bağlı olarak değişmektedir. Pisuvar ölçüleri 7-10 yaş grupları için yerden yükseklik ortalama 50 cm, 11-14 yaş grubu için ortalama yükseklik 57 cm, 15-18 yaş grubu için ortalama 65 cm, yetişkinler için ise ortalama 65 cm olarak belirlenmektedir. 

 

Pisuvar Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pisuvar tercihi yaparken alıcının dikkat etmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en önemlisi pisuvar modelinin nerede kullanılacağı ve kurulumu yapılacak alanın ölçülerinin biliniyor olması gerektiğidir. Birbirine benziyor gibi görünseler de ölçü, işlev ve özellik bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Kullanıcı sahip olduğu alana uygun alacağı pisuvar ölçülerine dikkat etmesi gerekmektedir. Mekanın yoğunluğu da tercih yaparken dikkat edilmesi gereken etkenlerden olmaktadır. Yoğunluğun fazla yaşandığı mekanlar için oldukça küçük pisuvar ölçüleri tercih edilmelidir. Bu tercihler kullanıcının alandan maksimum verim sağlamasına da yardımcı olmaktadır. Kullanıcının kullanım amacına karar vermesi de pisuvar seçiminde etkili olan etkenlerden biri olmaktadır. Hijyenin ön planda olmasını isteyen alıcının fotoselli pisuvar modellerine yönelmesi istediği verimi yakalamakta oldukça önemli bir tercih olmaktadır. Temassız sifon çekme özelliği sayesinde kullanıcının sağlamak istediği hizmet de gerçekleşmiş olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR