Zaman Ayarlı Lavabo Bataryaları
516004
₺1.835,77 KDV Dahil
₺2.580,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Zaman Ayarlı Lavabo Bataryaları
516014
₺2.177,31 KDV Dahil
₺3.060,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Zaman Ayarlı Lavabo Bataryaları
516005
₺1.707,69 KDV Dahil
₺2.400,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Zaman Ayarlı Lavabo Bataryaları
A47059
₺4.647,39 KDV Dahil
₺5.812,80 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Zaman Ayarlı Lavabo Bataryaları
• Çıkış ucu uzunluğu 95 mm’dir.
• Çıkış ucu yüksekliği 43 mm’dir.
• Tek su girişlidir.
• Su akış süresi 6-10 saniyedir. 
• Su basıncına göre su akış süresindeki zamanlama ayarlanabilir.
• Özel debi kısıcılı perlatör sayesinde max. 5 L/dk su akışı 
sağlanmaktadır.
• STA uzantılı kodlarda max. 1,3 L/dk su akışı sağlanmaktadır.
A47059STA
₺4.875,73 KDV Dahil
₺6.098,40 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Zaman Ayarlı Lavabo Bataryaları
HNG71718000
₺6.784,78 KDV Dahil
₺9.895,20 KDV Dahil
%31 İndirim
%31İndirim
Ücretsiz Kargo
Zaman Ayarlı Lavabo Bataryaları
HNG71719000
₺6.008,06 KDV Dahil
₺8.762,40 KDV Dahil
%31 İndirim
%31İndirim
Ücretsiz Kargo

Zaman Ayarlı Lavabo Bataryası Fiyatları

Batarya fiyatları, marka ve modele göre değişim göstermektedir. Ürünlerin sahip olduğu özellikler çevresinde batarya kalitesi oluşmaktadır. Tek bir temasla suyu açan ve belirli bir süre su akışı sağlayan fotoselli bataryalar suyu ve enerjiyi tasarruflu kullanmaktadır. Veri değerleri minimum sıcaklıkta minimum debi ile maksimum tasarruf şeklindedir. Bu sayede yüzlerce ton su tasarrufu ile çevre korunması sağlanmaktadır. Çoğunlukla genel kullanım alanlarında işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Ortalama 20 bin kişinin kullandığı lavabolarda yılda 384 ton su tasarrufu sağlanmaktadır. Bu veriler işletmelerde zaman ayarlı batarya kullanmalarına sebep olmuştur. 

Zaman ayarlı lavabo bataryaları çevre ile teması en aza indirmesi sebebiyle hijyen açısından da önemlidir. Toplum alım gücünde her keseye uyum sağlayan batarya modelleri kaliteye göre belirli tutarlarda ücretlendirmektedir. Tüketiciler, montaj ve ilk kurulum aşamasında servis desteğine ihtiyaç duymaktadırlar. Belirlenen zaman aralığında çalışan modellerin kurulumu zaman ayarlı lavabo bataryası fiyatları kapsamında tutulmamaktadır. Güç kaynağının seçilebilir olması bu modellerin tercih edilmesini sağlamaktadır.

Zaman Ayarlı Lavabo Bataryası Nedir?

Lavabolar, insan ihtiyaçlarını sürdürebilmek üzere üretilmiş yıkama alanlarıdır. Tarih boyunca belirli bir sürat ile akan sular, su tasarrufu sağlamak amacı ile açma kapama yöntemi şeklinde çalışan çeşmelere evrilmişlerdir. Çeşmeler sabit düzende çevir aç yöntemi ile çalışmaktadır. Tek başlı çeşme türleri, sadece soğuk su imkânı sağlarken bataryaların icadı ile sıcak su çıkışı yapabilir hale gelmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile şekillenen tasarımlar, tüketicinin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitlenmiştir. Bataryalarda oluşan bu modeller, sıcak soğuk su aktarımını farklı dizayna sahip modeller üzerinden gerçekleştirmektedir.

Farklı tasarımlar, zaman içerisinde sensörlü çalışan bataryaları oluşturmuştur. Sensörlü bataryalar, suyu belirli bir hareket ardından akıtmaktadır. Bu bataryalar, su tasarrufu sağlayan en önemli icatlar arasında yer almaktadır. Çevre dostu sensörlü bataryalar fotoselli veya zaman ayarlı musluk olarak da bilinmektedir. Üretilen estetik tasarımlar, çoğunlukla toplu kullanım alanlarında tercih edilmektedir. Farklı zaman ayarlarına sahip bataryalar, su basıncına göre belirli saniyelerde aktif şekilde çalışıp ve durmaktadır. Kullanım kolaylığı açısından, ev ve ofislerde de tercih edilir hale gelmiştir. 

Zaman Ayarlı Lavabo Bataryası Modelleri Nelerdir?

Suyun ısısının istenilen sıcaklıkta sabitlenebilmesi ve akış hızının ayarlanmasını kolaylaştırmak için tasarlanan zaman ayarlı lavabo bataryası modelleri gelecek nesillere değer katmaktadır. Ortak kullanılan alanlarda hijyen seviyesini artıran bu batarya türü farklı dizaynlara uygun tasarım çeşitleri ile satışa sunulmaktadır. Alanın tarzını ve işlevselliğini artıran geniş yelpazeli ürün çeşitlemesine sahiptir. Banyonun dekorasyonuna, lavabonun tarzına ve kişisel tercihlerine göre seçilebilen pek çok farklı batarya modeli bulunmaktadır. Tek girişli veya çift girişli fotoselli batarya modelleri, başlıca adaptörlü fotoselli veya pilli fotoselli olmak üzere iki türde bulunabilmektedir. 

 • Adaptörlü fotoselliler, elektrik ile çalışırken, az miktarda enerji akımına ihtiyaç duymaktadır. 
 • Pilli fotoselliler, elektrik ünitelerine pil takılmak sureti ile çalışmaktadırlar. 

Bu ürünler, çalışma koşulları bakımından birbirine denktirler. Tüketici isteğine göre tercih edilmektedirler. Her iki tip ürün de uzun ömürlü ve kullanışlı tasarımlardan oluşmaktadır. Fotoselli tasarımlar pek çok farklı biçimlerde dizayn edilmiş yapıya sahiptirler. Köşeli veya yuvarlak hatlı bir tasarımda bulunabilecek bu ürün çeşitleri, siyah veya krom kaplama olmak üzere en çok tercih gören bu iki tarzda üretilmektedir. Pirinç içerikli ürün çeşitleri ömürlük bir kullanımı sunmaktadır.

Zaman ayarlı batarya modellerinin algılama mesafeleri ise ortalama olarak 12 cm ile 18 cm arasındadır. Bu mesafe musluğun başı olan, su akan kısım ile sensörün yer aldığı mesafe kadardır. Uygun pozisyonda hiç sorun yaşamadan ellerinizi kolaylıkla yıkayabileceğimiz biçimde imal edilmiştir. Bir adet ürüne dâhil olan aparatlar; pirinç gövde ve boru, flex bağlantı aparatı, fotosel, çift veya tek girişli olan kuyruklu montaj olmaktadır.

Zaman Ayarlı Lavabo Bataryasının Özellikleri Nelerdir?

Toplu kullanım alanlarında lavabolar, çarpıcı ve modern izler ile tasarlanmaktadır. Akılda kalıcı ekipmanlar ile müşteri ihtiyaçları sorunsuz bir şekilde karşılanarak, memnuniyeti yüksek tutmak amaçlanmaktadır. Bas musluk türleri, modeli kapsamında çoğunluk ile toplu kullanım alanlarında tercih edilmektedir. Ancak ev, ofis gibi alanlarda da kullanımı sağlanabilmektedir. Bu tür batarya alımlarında ölçülere ve tasarıma dikkat edilmesi gerekmektedir. Tercihlerin kullanılan ana temaya özel seçilmesi önerilmektedir. Oldukça sade bir dizayn ile üretilen fotoselli modeller klasik musluk detaylarına sahip değildir. Parçalı bir yapısının bulunmamasından ötürü alan düzeni şık görünmektedir. Lavaboyu ve alanı yeterli düzeyde ortalamayan ve doğru yüksekliğe sahip olmayan bataryalar kullanışsız ve kötü bir görüntü elde edilmesine sebep olmaktadır. 

Farklı tip fotoselli batarya modelleri arasından tasarımı tamamlayan ürünlerin seçilmesi, alanı olduğundan daha kullanışlı hale getirmektedir. Seçilen bataryanın vitrifiye ile uyumu sayesinde el yıkama alanında keskin bitişler elde edilmektedir. Bu ürünler sayesinde kişisel hijyen büyük önemde korunmaktadır. Fotoselli bataryalar kolay temizlenebilir yapıda olmasından dolayı tüketiciler tarafından tercih edilmektedir.  El yüzeyinin hassas sensöre uyarı vermesi ile çalışmaktadır. Elin sensörden çekilmesi ile su akışı da kesilmektedir. Lavabo ortamı ile temizlik kısmından sonra en az temas hizmeti sunmaktadır. Ürünün tek girişli veya çift girişli olması, sensörün çalışma prensibi açısından bir değişikliğe sebep olmamaktadır. Zaman ayarlı bataryanın diğer özellikleri ise;

 • Standart bir lavabo bataryası dakikada 17-18 litre su akıtırken zaman ayarlı bas musluk dakikada 7,5-8 litre su akıtmaktadır.
 • En çok su tasarrufu sağlayan batarya modelidir.
 • Bas çalış mantığı ile çalışmaktadır.
 • Zaman ayarlıdır.
 • Değiştirilebilir program ayarlarına sahiptir.
 • Konforlu ve tasarruflu bir tüketim sağlamaktadır.
 • Ergonomik tasarım ile kolay kullanıma sahiptir.
 • Geniş hareket alanı sunmaktadır.
 • Sisteminde yer alan termostatlar ile su ısısını sabit tutabilmektedir.
 • Perlatörü sayesinde yumuşak su akışı sağlamaktadır.
 • Hijyenik çalışma ortamı sunmaktadır.
 • Çevreye su sıçratmadan çalışma özelliğine sahiptir.
 • Sızdırmaz yapısı sayesinde uzun süreli kullanım sağlamaktadır.
 • Kaliteli malzemelerden üretilmektedir.

Zaman Ayarlı Lavabo Bataryası Nerede Kullanılır?

Bu ürünler, umumi alan olarak nitelendirilen halka açık çeşitli mekânlarda; alışveriş merkezlerinde veya kafe, otel, düğün salonu gibi alanlarda kullanılmaktadır. Çoklu kullanım alanlarında bulunan ziyaretçi sayılarının yüksek olmasından ötürü tonluk birimde su tasarrufu sağlanmasına sebep olmaktadır. Bu tür mekânlarda görülen fotoselli musluk bataryaları, zamanla evlerde de kullanılır hale gelmiştir. Mutfak, banyo veya tuvaletlerde bu tasarımlar rahatlıkla kullanılmaktadır. Evlerde sağladığı tasarruf sayesinde avantajlı bir ürün olarak görülmektedir. Her yaş grubunda ki bireylerin rahatlıkla kullanabilmesi için standart düzende imal edilmektedir.

Modern ve popüler olarak kullanılan fotoselli bataryalar duşlarda da kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle yaz aylarında sahilde yer alan deniz kenarı işletmeleri kullanmaktadır. Duşlar suyun çok tüketildiği alanlar olmasından ötürü, banyolarda fotoselli bir ürün tercihinde bulunmak, olası bir dünya sorunu olan su kaynaklarının tükenmesi hususuna da duyarlı bir yaklaşım olarak görülmektedir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR