ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Duş Teknesi Nedir?

Banyo tasarımlarında her ürünün özel bir yeri bulunmaktadır fakat bunlar arasından kendisini gösteren ve stili ile dikkat çeken duş teknesi olmaktadır. Duş teknesi, duş alanında bulunan, banyo yapmak için yerden yükseltisi olan, zeminin ıslaklık ile temasını önleyen bir yapıdır. Geçmişten günümüze oldukça şekillenen, tasarım ve renk konusunda farklılaşan duş tekneleri, dekorasyon stillerinin gelişmesi ile başkalaşmıştır. Özel imaja sahip olan duş tekneleri aynı zamanda farklı malzemelerden de üretilmektedir.

Klasik tasarımlara sahip olan banyo teknesi, genel olarak beyaz renkte üretilen, küçük banyoların büyük çözümü olan, her daim temiz durması için çaba harcanılan ürünlerdir. Avantajı ve dezavantajının bir arada olduğu tekneler, farklı ölçeklendirmeye sahip olmaktadır. Jakuzi ve duş küveti ürünlerine nazaran daha az yer kaplayan, minimal bir yapıya sahip tam bir ihtiyaç performans ürünü konumunda yer almaktadır. İşlevsel oluşunun yanında dekoratif duruşu ile küçük banyolara aydınlık imaj sağlamaktadır.

Dekorasyona ve banyo zevkine göre tercih edilen tekneli duşakabin ürünleri kare, köşe, oval, dikdörtgen ve gömme yapıya sahiptir. Farklı kalitelerde üretilen duşakabinler, fonksiyonel yapıları ile banyoların vazgeçilmez ürünleri olmaktadır. Genel olarak istenilen ölçüde bulunan ürünler, geniş ürün ve malzeme seçeneklerine sahip olmaktadır. Yerden yüksek olan duşakabinler mevcut olduğu gibi farklı malzemeler ile üretilmiş, zemine sıfır yapılan ince duş teknesi modeli de bulunmaktadır.

Duş teknesi modelleri avantajlı yapıya sahip olmasıyla birlikte dezavantajı da bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise çabuk kirlenen yapıya sahip olmalarıdır. İster bireysel kullanım olsun ister kalabalık aileler kullansın, haftada bir kez derin bir temizlik ihtiyacı bulunmaktadır. Aksi takdirde temizliği çok zor ve yorucu olan duşakabinlerin, özgün ve estetik formlarını korumaları için olması gereken bir zorunluluktur. Duşakabin tabanı kaydırmaz özelliğe sahiptir. Bu nedenle her yaştan birey rahatlıkla kullanabilir.

Oturmalı Duş Teknesi

Duş teknesi alternatiflerinden en popüler olan ürün oturmalı duş teknesi olmaktadır. Banyo yapısına ve alanına göre tercih edilecek olan oturmalı duşakabin modelleri, fonksiyonel bir yapıya sahiptir. Duşakabin altlığı alanında bulunan oturma alanı, her birey için kullanışlı olmasa da çocuklar ya da engeli olan bireyler için avantajlıdır. Oturmalı duş teknelerinin tasarımlarında köşeye gelecek alan içinde yükselti bulunmaktadır. Farklı bir estetik görünüme sahip olmaları ile çocuklar için küvet modeli olarak da değerlendirilebilir.

Bu tip ürünlerin banyo açısından en önemli avantajı suyu zemine sızdırmamaları oluşudur. Zeminin kaymaz taban oluşu ve genelinde bulunan simetrik noktalar ile olası kazaların önüne geçilmesi, ürün üzerinde yapılan ince detaylardan olmaktadır. Oturma alanlı ve duş tekneli duşakabin, farklı tasarım çizgisine sahip ürünlerdir. Şık, elegan ve zengin bir görünüme sahip olmaktadır. Yüksek estetik forma sahip olması ile her yaştan bireyin ilgisini çeker ve beğenisini toplar. Özellikle orta yaş üstü bireylerin severek kullandığı ürünlerdir.

Seramik Duş Teknesi

Modern imaja sahip banyoların olmazsa olmaz ürünü seramik malzemeler olmaktadır. Minimalist çizgilere sahip, natural ve sadeliğin gösterişi ile oluşan seramik duş teknesi, pek çok farklı tasarımda üretilmektedir. Ev dekorasyon stillerinde her daim yeni bir trend oluşmaktadır. Uzun zamandır sürdürülebilir ürünlerin evlerde yer alması ile gelişen minimalizm akımının ana ürünlerinden biri de seramik olmaktadır. Yaygın bir biçimde tercih edilen seramik ürünleri, hem dayanıklı hem de oldukça şık parçalardır.

Güçlü bir yapıya sahip olan seramik ve granit duş teknesi, bu bağlamda en çok tercih edilen iki model olmaktadır. Su ile temasta herhangi bir sıkıntı yaşamayan, kolay bir şekilde darbe almayan, çabuk kirlenmeyen yapısı sayesinde oldukça çekici bir ürün olmaktadır. Farklı dokular ile üretilen duşa kabinler arasından en sevilen model duş teknesi ahşap zemin olmaktadır. Bu ürünler diğer duşa kabinler gibi olmamakta, boyut olarak daha ince yapılı slim duş teknesi tercih edilmektedir.

Kibar, zarif ve hoş bir görünüm elde etmek isteyenlerin genel tercihi olan seramik, ucu bucağı olmayan renk ve desen çeşitliliğine sahiptir. Doğal içeriklerden üretilen duş tekneleri, antibakteriyel özelliği bulunmaktadır. Diğer duşakabinler gibi bakteri barındırmamakta ve uzun yıllar sorunsuz bir biçimde kullanılmaya uygun olmaktadır. Banyoların yapısı ve kullanılacak alanlar, bu tip seçimlerde önemli unsur oluşturmaktadır. Kusursuz bir estetik imaja sahip banyo yaratmak için en doğru seçim olacaktır.

Duş Teknesi Boyları

Küvet ürünlerine göre son yıllarda popülaritesini arttıran duşakabinler, farklı geometrik şekillere ve ölçülere sahip olmaktadır. Genel olarak özel yaptırılmadığı takdirde pazarda birçok ölçü birebir üretilmektedir. Özel ölçüye giren ürünler bu işi başka boyuta taşımaktadır. Genel olarak duş teknesi ölçüleri 70 x 100 cm, 70 x 120 cm, 80 x 100 cm, 80 x 140 cm, 110 x 110 cm, 80 x 80 cm, 90x90 duş teknesi olmaktadır. Oval, köşe, gömme modellerinin yanında en çok sevilen modeller dikdörtgen duş teknesi ve kare duş teknesi olmaktadır.

Duş Teknesi Fiyatları

Farklı malzeme, boyutlandırma, kalite ve şekil seçimi olarak değişen duş teknesi fiyatları, oldukça geniş bir skalada değerlendirilmektedir. Neredeyse her eve özel ölçü ile yapılan duşakabinlerin formu da fiyat üzerinde etkili olmaktadır. Seçilen malzeme seramik, granit, mermer ya da herhangi bir doğal taş olduğunda fiyatlar daha pahalı olmaktadır. Klasik teknelerden tercih yapacak bireyler, özgür bir şekilde bütçe dostu alışveriş deneyimi gerçekleştirebilirler.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR