Endüstriyel Mutfak Bataryası

Endüstriyel Mutfak Bataryası Fiyatları

Endüstriyel mutfak bataryaları tüm bütçelere uygun şekilde farklı fiyat aralığına sahiptir. Musluk fiyatlarının değişmesinde etkili olan faktörler ise; marka, model, tür, özellik ve modeline göre değişim gösterir.  

Sorunsuz ve devamlı kullanım için uygun olan endüstriyel mutfak bataryaları, pratik kullanım sunduğu için tercih edilir. Suyun tazyikli bir şekilde istenilen bölgeye ulaşmasını sağlayan farklı boru tiplerine sahiptir. Kullanım alanına göre değişen modelleri işletmelerde sıklıkla görülür. Ev içerisinde ise bulaşık ve sebze-meyve yıkarken rahatlık sağlar. Marka, bu tür ürünlerin fiyatlandırılmasında etkili olan en önemli etkendir. Çakma veya replika ürünlere dikkat edilmelidir. Ederinden uygun fiyata satılan musluklar zaman içerisinde kararma ve su kaçağı, damlatma gibi problemlere sebep olur. Suyun orantısız bir şekilde kullanılması ise faturalarda belirgin bir şekilde yansıma yapar. Tercih edilen ürünlerde en az 2 yıl kullanım garantisi sunulmasına dikkat edilmelidir. Orijinal ürünlerde olumsuz durumlar ile karşılaşılmadığından garanti konusunda problem yaşanmaz.

Yetkili personeller tarafından kolayca montajı sağlanan bu ürünler, su tesisat tipine göre değişim gösterir. Evye veya tezgâhın uygunluğuna göre model seçimi yapılmalıdır. Tercihe bağlı olarak bu türde üretim yapan farklı markalar vardır. 1.sınıf ve 2.sınıf olmak üzere farklı kaplama türlerinde üretilir. Kaplama maddesine bağlı olarak endüstriyel mutfak bataryası fiyatları farklılaşır. Toplumda bulunan her bütçeye uygun batarya modeli bulunur. Fiyatlar kur bazında değişim gösterebilmektedir. 

Endüstriyel Mutfak Bataryası Modelleri Nelerdir?

Bataryalar, suyun yaşam alanlarına taşınmasını sağlayan ve bu konuda hayati önem taşıyan icatlardandır. Halk arasında musluk olarak da adlandırılır. Birçok farklı tarza hitap eden bu ürünlerin gelişimi Roma dönemine kadar uzanır. Teknolojinin gelişmesi ile ürün içeriği kullanım alanına uygun olacak şekilde çeşitlenmiştir. Kullanılan alanın estetik ve modern bir şekilde dizayn edilmesi ürünün işlevi kadar önemlidir. Gün içerisinde mutfakta geçirilen vaktin çok olması tasarım konusunda gelişmelerin önünü açmıştır. Tezgâh üstünde veya duvarda yer alacak şekilde üretilen mutfak bataryaları vardır. Bunların yanı sıra çalışma alanında kullanım avantajı sunan endüstriyel mutfak bataryası modelleri üretilmektedir.

 • Duvara monteli
 • Tezgâha monteli 
 • Bar tipi
 • Pisuvar musluğu 

Dört şekilde kullanılan endüstriyel mutfak bataryası vardır. Aç kapa ve çevirmeli olarak açılış modelleri bulunan bu modeller bar tipi için; basış süresi boyunca su tahliyesi sağlayan ya da basıldıktan sonra belli bir süre su akışı gerçekleştiren musluklardır. Bar tipi musluklar ise; daha küçük boyutlara sahip modeldir. Bu modeller arasında ara musluk gibi özellikler bulunabilmektedir. Geneli elcik, hortum ve bataryadan oluşur.

Endüstriyel Mutfak Bataryası Özellikleri Nelerdir?

Mutfağın tamamlayıcı ürünlerinden biri olan musluklar, su tasarrufunun sağlandığı en önemli ekipmanlardır. Doğaya katkı sağlarken, kullanım kolaylığı da sunan birçok batarya modeli vardır. Kullanıcıların tercih yaparken, mutfağın tarzına ve ihtiyacına bağlı olarak seçim yapması gerekir. Bataryalar kullanışlı olması için belirli özellikleri bünyesinde barındırmalıdır. Geniş dönüş kabiliyetinin olması kullanış için en önemli özelliklerden biridir. Daha kullanışlı olması için mutfaklarda genellikle spiralli bataryalar tercih edilir. 

Endüstriyel mutfak bataryası modellerinin spiralli olması rahat bir kullanım imkânı sağlar. Uzayabilen bir forma sahip olması ve yüksekliğinin ayarlanabilmesi mutfakta kullanışlı bir alan oluşturur. Kolay bir şekilde monte edilmesi ve dayanıklı olması da öne çıkan özelliklerindendir. Bu tarz armatürler profesyonel alanlarda, rahat bir işlem süreci için tercih edilir. Batarya özellikleri, tercih edilen ürün ve markaya göre değişim gösterir. Spiral gövdenin su çıkışını gerçekleştiren başlıklar farklı özellik ve donanıma sahiptir. Ancak genel anlamda endüstriyel modeller şu tür özelliklere sahiptir;

 • Endüstriyel bataryalar yapı gereği dayanıklı ürünlerdir.
 • Kullanımı kolaydır.
 • İşlevseldir.
 • Modeline bağlı olarak uzun ve 360 derece dönebilme özelliğine sahiptir.
 • Kullanım esnasında rahatlık sağlar.
 • Ergonomik tasarımı sayesinde şık ve kullanışlıdır. 
 • Modeline bağlı olarak uzayan veya çevrilen başlıklardan oluşur. 
 • Suyun tazyik kuvvetinin ayarlanmasına olanak sağlar. 
 • Paslanmaz özelliklerde üretilir.
 • Uzayabilen kablosu sayesinde uzaktaki nesneleri yıkamak ya da içlerine su doldurmak konusunda kolaylık sağlar. 

Endüstriyel Mutfak Bataryası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Endüstriyel mutfak evye bataryası teknik özelliklerinin yanı sıra işlevselliği ve tasarımı ile kullanıcılarının gözdesidir. İşletme mutfaklarında sıkça rastlanılan bu ürünler, kullanım kolaylığı ve pratiklik sağlar. Bu tür bataryalar seçilirken öncelikle kullanılacak olan alana uygun ürünlerin seçilmesine dikkat edilmesi gerekir. Bataryalar ev içinde mutfak ve banyoda kullanılmasının yanı sıra birçok işletme ve alanda farklı evye çeşitleri ile de kullanılmaktadır. Seçilecek olan ürünün kullanım alanına uygun boyutlarda olmasına dikkat edilir. Temel işlevi gıda yıkama, bulaşık yıkama ve el yıkama olarak şekillenen mutfak muslukları endüstriyel anlamda evye veya tezgâh üzerine yerleştirilen batarya olarak karşılaşılmaktadır. 

Gün içerisinde sıkça kullanılan endüstriyel uzayan mutfak bataryası seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar ise şunlardır;

Servis Desteği: Ürün satışından sonra gerçekleştirilen teslimat ve montaj sürecini kapsar.

Montaj Tipi: Montajın yapılacağı alana göre belirlenen çalışma şeklidir.  

Güç Kaynağının Belirlenmesi: Bazı armatür modellerinde yer alan fotoselli çalışma durumu için geçerlidir. Endüstriyel mutfak bataryalarında düğme olarak da karşılaşılır. 

Kaplamanın Belirlenmesi: Krom, saten krom, paslanmaz çelik ve altın kaplama gibi seçenekler arasında yapılan tercihtir. 

Yüksekliğin Belirlenmesi: Batarya ile evye arasındaki mesafe kullanım açısından çok önemlidir. Standart olarak 90 mm yükseklik her eviye ile uyumlu olmaktadır. Çıkış ucu ise 130 mm’dir. Bataryanın altında tencere yıkama gibi durumlarda rahat bir kullanım için eviye ile bataryanın yüksekliğine mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor.

Tasarım: Mutfak bataryaları, kullanışlı ve ergonomik olması önemli olan ürünlerdir. İşi kolaylaştıran ve zamandan tasarruf sağlayan ürünler tercih edilmelidir.

Tasarruf: Su tasarrufu konusunda özel olarak üretilen serilerin tercih edilmesi gerekir.

Avrupa Su Etiketi: Armatür ve bataryaların su tüketim seviyesine gösteren etikettir. Su tüketimi konusunda kullanıcıya şeffaf bilgi vermeyi ve tasarrufa yöneltme amacıyla alınan etikettir. Bu etiket markanın kalite standartlarına önem verdiğini belirlemektedir. Ayrıca çevreci ve inovatif teknolojiyi ile üretildiğini gösterir.

Blue Life: Üretim ve tasarım sürecinin, doğal kaynakların korunması ve ürünlerde insan sağlığına zararlı salınımların olmaması yönünde özen gösterildiğini belirtir.

Garanti Belgesi: Ürünü sorunsuz bir şekilde kullanmak için garanti belgesinin olması gerekir.

Endüstriyel Mutfak Bataryası Ölçüleri Nelerdir?

Lavabo ve tezgâh üzerine monte edilen endüstriyel spiralli evye bataryası modellerinin başlıklarında ayarlanabilir bir bölüm vardır. Bu bölüm sayesinde su miktarının akım kuvveti belirlenir. Mutfak bataryaları sürekli maruz kaldığı sudan kaynaklı olarak, yüzeyinde bakteri oluşumuna maruz kalır. Kolay temizlenir ve bakteriye dayanıklı spiralli musluklar temizlikte kolaylık sağlar. Bakır ve çinko alaşımından oluşan pirinç kaplamaların tercih edilmesi dayanıklılık ve maliyet açısından daha iyidir. Ancak paslanmaya karşı krom malzemelerin kullanılması gerekir.

Farklı alanlarda kullanılan musluk bataryaları özellik ve görünüm olarak farklılık gösterir. Ev ve işletmelerde farklı ölçülerde spiralli bataryalar kullanılır. Kullanılan makineye göre de hortum boyutu ve düğmesi değişim gösterir. Her yöne hareket ettirilebilen esnek yapıları sayesinde kullanım kolaylığı sunar. Bu modellerde su özellikleri farklı kollardan hareket ederek birleşir. Berber, kuaför, bulaşıkhane ve mutfak gibi alanlarda çoğunlukla kullanılan bu ürünlerin ölçüleri duvar tezgâh arası 150-180 mm arasında değişen mesafededir. Spiral boyu ise model arasında farklılık gösterir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR