Havlu Dispenseri
3900-0042
₺1.805,10 KDV Dahil
₺3.282,00 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Yeni Ürün
Havlu Dispenseri
3900-0043
₺1.560,90 KDV Dahil
₺2.838,00 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Yeni Ürün
Havlu Dispenseri
2027-000000
₺23.119,80 KDV Dahil
₺42.036,00 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Yeni Ürün
Havlu Dispenseri
3900-0049
₺1.518,00 KDV Dahil
₺2.760,00 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Yeni Ürün
Havlu Dispenseri
3900-0159
₺20.047,50 KDV Dahil
₺36.450,00 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Yeni Ürün
Havlu Dispenseri

 

229-000000
₺8.477,70 KDV Dahil
₺15.414,00 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Yeni Ürün
Havlu Dispenseri

 

229-000002
₺10.408,20 KDV Dahil
₺18.924,00 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Yeni Ürün
Havlu Dispenseri

 

2297-000000
₺12.328,80 KDV Dahil
₺22.416,00 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Yeni Ürün
Havlu Dispenseri

 

2297-000002
₺14.256,00 KDV Dahil
₺25.920,00 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Yeni Ürün
Havlu Dispenseri

 

2027-000002
₺25.436,40 KDV Dahil
₺46.248,00 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Yeni Ürün
Havlu Dispenseri

 

3900-0195
₺10.335,60 KDV Dahil
₺18.792,00 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Yeni Ürün

Kâğıt Havlu Dispanseri Nedir?

Kâğıt havlu kullanımı zamanın değişmesi ve gelişmesiyle artış göstermiştir. Günümüzde kişisel temizliği verilen önemin artması kâğıt havlu kullanımını da etkilemiştir. Havlular birden çok kez kullanıldığı için bakteri üretmeye meyilli ürünlerdir. Fakat kâğıt havlular kullan at mantığıyla üretildiği için kişisel hijyeni en üst seviye de tutmayı amaçlamıştır.

Kâğıt havlular kalın ve dokulu yapılarıyla suyu kolaylıkla emerler ve kullanım kolaylığı sağlarlar. Kâğıt havlu kullanımını daha pratik hale getirmek için ise kâğıt havlu dispanserleri üretilmiştir. Kâğıt havlu dispanseri kullanımı daha temiz bir kullanım ortamı sunar. Kişi ıslak elleriyle kâğıt havlu almaya çalışırken kâğıt havlunun kullanılmayan kısımları de ıslanır. 

Fakat kâğıt havlu dispanserleri sayesinde el değmeden temiz bir kullanım sağlanmış olur. Kâğıt havlu dispanserleri duvara monte şeklindedir ve sensörlüdür. Kullanmak isteyen kişiler dokunma yapmadan ellerini sensöre gösterir ve dispanserden kâğıt havlu çıkar. Bu şekilde ihtiyaç kadar kâğıt havlu kullanılır ve israfın da önüne geçilmiş olur. Kâğıt havlu dispanseri önceleri sadece ortak kullanım alanları olan otel, restoran ya da alışveriş merkezlerin de kullanılırken günümüzde evlerde de sıklıkla tercih edilir.

Kâğıt Havlu Dispanseri Fiyatları

Kâğıt havlu dispanseri fiyatları, sıvı sabunluk modelleri gibi türüne göre değişiklik gösterir. Bazı dispanserler manuel şekildedir ve kâğıt havluyu elle çekmek gerekir. Bazıları ise sensörlüdür ve sensöre eli göstermek yeterlidir. Bu durumlarda dispanser fiyatlarını etkiler. Manuel dispanserler sensörlü dispanserlere göre daha uygun fiyatladır. 

Dispanserin sadece manuel ya da sensörlü oluşu değil aynı zaman da kalitesi de fiyatını etkiler. Bazı dispanserler çalışma mekanizması ve yapımında kullanılan malzeme olarak daha kalitelidir. Bu nedenle fiyat olarak da daha yüksektir. Kâğıt havlu dispanserleri farklı tasarımlara sahip olabilir. Banyoya veya kullanılacak alana uygun dispanser seçimi de önemlidir. 

Dispanserler genellikle dayanıklı plastik malzemelerden üretilir. Kullanımları kolay ve pratiktir. Dispanserin içerisindeki kâğıt havlu bittiğinde değiştirmek zor değildir ve hemen herkes yapabilir. Bundan kaynaklı tercih edilen bir üründür. Kâğıt havlu dispanseri fiyatları yüksek değildir. Hemen herkes alıp kullanabilir. Fiyatının yüksek olmaması da kâğıt havlu dispanserlerini tercih sebebi yapar.

Kâğıt Havlu Dispanseri Çeşitleri Nelerdir?

Kâğıt havlu dispanserlerinin içerisine konulan ruloların boyutları farklıdır. Bu nedenle kâğıt havlu dispanser modelleri de bu yönlü olmuştur. Kâğıt havlu dispanser çeşitleri şöyledir:

Rulo kâğıt havlu dispanseri manuel: Bu tarz dispanserlerde sensör mevcut değildir. Kişi dispanserde takılı olan kâğıt havluyu seçerek alır.

Rulo kâğıt havlu dispanseri otomatik: Manuel dispanserlerin aksine üzerinde sensör bulundurur ve kişi elini dokunmadan sensöre gösterir. Hareketi algılayan dispanser kağıt havlu gönderimi yapar. Böylelikle daha hijyenik bir kullanım sağlar. Genellikle toplu ve ortak kullanım alanlarında tercih edilir.

400 lük kâğıt havlu dispanseri: Kâğıt havlu ruloları farklı büyüklüklere sahiptir. Bu nedenle dispanserlerde büyüklüklere göre ayrı ayrı üretilir.400 lük kâğıt havlu ruloları büyüktür ve daha uzun süre kullanılır.

200 lük kâğıt havlu dispanseri: Genellikle ev gibi kâğıt havlu kullanımının daha az olduğu alanlarda 200 lük kâğıt havlu tercih edilir. Bu kâğıt havlulara uygun dispanserler de 200 lük kâğıt havlu dispanseri olarak adlandırılır.

12 lt paslanmaz çelik çöp kovalı kâğıt havlu dispanseri: Bu tarz dispanserler kâğıt havlu kullanımını kolaylaştırmak birlikte kullanılan kâğıt havluların da daha temiz ve düzgün bir şekilde toplanmasını ve atılmasını sağlar. Dispanserle birlikte bulunan büyük kapasiteli çöp kovası sayesinde daha temiz ve kolay bir kullanım sağlamış olur.

WC kâğıt havlu dispanseri paslanmaz: Kâğıt havlu dispanserleri her alanda kullanılabilir. WC lerde kullanıma uygun dispanserler bu şekilde adlandırılır.

Kâğıt havlu dispanserlerinde kullanılan kâğıt havlu seçimi de önemlidir. Kâğıt havlu tercihi yapılırken ilk dikkat edilen gereken şey emiş gücüdür. Emiş gücü yüksek olan kâğıt havlular kullanımdan tasarruf sağlar. Emiş gücünü de belirleyen diğer bir dikkat edilen özellik kat adedidir. 

Kat sayısı kâğıdın türüne göre değişiklik gösterebilir; yumuşaklık ve dayanıklılığı arttırmak için 2 veya 3 katlı kâğıtlar tercih edilirken, ekonomik kâğıtlarda bu genellikle tek kat olur. Kalabalık işyerleri, günlük kullanımın yoğun ve birim sarfiyatın çok olduğu mekânlarda daha çok endüstriyel ürünlerin kullanılması gerekir.

Endüstriyel ürünlerden kasıt; Z katlı dispanser havlular, fotoselli havlular ve Jumbo olarak bilinen kâğıt havlulardır. Z katlı havlular, her kullanımda tek kâğıt havlu almanızı sağlayan özel dispanser ve aparatlar ile kullanılır. Dispanser içinde kapalı olan kağıt havlulara kişiden önce kimse dokunmadığı için hijyenik bir kullanım imkanı sağlar. Tek kâğıt havlu çekilmesini sağlayan bu dispanserler kâğıt havluların gereksiz yere çöpe atılmasını önler

Böylece hem ekonomik hem de çevrecidir. Z katlı havlular için kullanılan dispanserlerin maliyeti düşüktür. Gereksiz kâğıt havlu sarfiyatını düşürdüğü için avantajlıdır. Fotoselli havlular özel sensörlü dispanserler ile birlikte kullanılır. Sensörlü dispanserler, Z kat dispanserlerine göre daha maliyetlidir fakat bu dispanserler her seferinde belli bir bekleme süresi ile tek bir kâğıt havlu vererek kâğıt havlu tüketimini önemli ölçüde düşürür.

Kâğıt Havlu Dispanseri Özellikleri Nelerdir?

Kâğıt havlu dispanseri kullanımı farklı kolaylıklar sağlar. Kolaylıkları sağlamak için bazı özelliklere sahiptir. Bu özellikler şöyledir:

Kişisel hijyenin korunması gereken toplu kullanım alanlarında kişilerin daha temiz bir kullanıma sahip olmasını sağlar. Özellikle otomatik dispanserlerin en değmeden kağıt havlu vermesi hijyen açısından çok önemlidir.

Kâğıt havlu dispanserleri sayesinde kâğıt havlu kullanımında da tasarruf sağlanmış olur. Büyük işletmeler genelde dispanser kullanımı yaparak ek maliyetleri en aza indirmiş olur.

Kâğıt havlu dispanserleri uygun fiyatlıdır. Bu nedenle bütçeyi yormadan istenilen sayıda alım yapılabilir.

Kâğıt havlu dispanserleri elektrik veya pille çalışabilir, bazıları 20-22 cm genişliğinde kâğıt alırken bazıları ise 22-25 cm kâğıt kullanımına uygundur.

Toplu kullanılan alanlarda özellikle, umumi tuvaletler, AVM, Restaurant, kafeterya, hotel vb. toplu kullanım alanlarının tuvaletlerinde bakterilerden korunmak için kullanılır.

Kâğıt Havlu Dispanseri Nerelerde Kullanılır?

Kâğıt havlu dispanseri kullanımı kişilerin hayatlarını ve kişisel hijyenlerini olumlu anlamda etkiler. Bundan kaynaklı olarak sıklıkla tercih edilir. Kişilerin isteğine göre evlerde veya toplu alanlarda kullanılır. Toplu alanları birçok insan kullanır. Bundan dolayı bu tarz ortamların temiz olması kişi sağlığı açısından oldukça önemlidir. 

Özellikle otomatik dispanserler temiz bir kullanım sağlamak için sıklıkla tercih edilir. İnsanların toplu olarak bulunduğu alanlarda, hijyen denetimi yapabilmek son derece zordur. Toplu alanlarda hijyen sağlanmasına yardımcı olan ürünler arasından en bilinenlerden biri de kağıt havlu dispanseridir. 

Kâğıt havlu dispanserlerinde en sık karşılaşılan sorun, kâğıt sıkıştırması yapmasıdır. Sıkışma yapan ürünler, bir süre sonra kâğıt havlu israfına neden olurlar. Sıkışma sorununun en sık karşılaşılan sebebi, kâğıt havlu dispanserlerinin iç mekanizmasında meydana gelen arızalardır. Bu soruna genellikle kalitesiz ve dayanıksız malzemelerden üretilen ürünlerde rastlanır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR