Üstten Su Girişli Pisuvar
UR00200FU003Y02102
₺1.710,72 KDV Dahil
₺3.456,00 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
Üstten Su Girişli Pisuvar
Kapak deliksiz, üstten su girişli, arkadan çıkışlı
6202L003-0198
₺2.392,63 KDV Dahil
₺3.816,00 KDV Dahil
Üstten Su Girişli Pisuvar
Üstten su girişli, arkadan çıkışlı
5462L003-1069
₺4.902,28 KDV Dahil
₺7.074,00 KDV Dahil

Üstten Su Girişli Pisuvar Nedir?

Pisuvar, ortak kullanım alanı olan tuvaletlerde, hijyenik ve pratik yönü ile öne çıkan bir malzemedir. Pisuvarlar, birçok farklı sektörde, işletmelerde kullanılabilen ürünlerdir. Pisuvarların kullanım yerleri arasında banyo ve tuvaletler başta yer alırken, otel, restoran, kafe ve barlar da pisuvarların tercih edildiği alanlar içindedir. Farklı çeşitlere sahip olabilen pisuvar modellerine bakıldığında, üstten su girişli pisuvar en çok tercih edilen standart pisuvarlar içinde yer almaktadır. Hijyenik özellikleri ile öne çıkan pisuvarlarda, farklı seçenekler yer almaktadır. Pisuvar çeşitleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Üstten su girişli pisuvar
  • Fotoselli pisuvar
  • Susuz pisuvar

Farklı renk, marka ve modellere sahip olabilen üstten su girişli pisuvar, pisuvar çeşitleri içinde çok tercih edilen ürünlerdendir. Erkek tuvaleti alanlarında tercih edilen üstten su girişli pisuvarlar, temizliği ön plana çıkaran hijyenik tuvalet yapıları olması nedeniyle birçok farklı ortak yaşam alanında tercih edilmektedir. 

Üstten su girişli pisuvar nedir sorusunun yanıtı ise, her tuvalette kullanılan klasik pisuvarlarda, temiz suyun üst kısımdan geldiği pisuvar olarak verilebilmektedir. Tuvalet ve banyolarda tercih edilen üstten su girişli pisuvarlar, farklı model, renk ve konsept seçenekleri ile tercih edilmektedir. Malzeme olarak genellikle seramiğin tercih edildiği pisuvar modellerinde, üstten su girişi genel olarak toplu kullanım alanlarından ziyade banyo ve tuvalet modelleri ön plandadır. 

Üstten Su Girişli Pisuvar Fiyatları

Üstten su girişli pisuvar fiyatları ürün özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Farklı ihtiyaçlara hitap edebilen model çeşitliliği ile öne çıkan pisuvar modellerinde, seramik malzeme kullanılmaktadır. Hem fonksiyonel, hem hijyen odaklı ve kaliteli hem de uygun fiyatlı olması ile avantajlar sunan üstten su girişli pisuvarlarda, klasik pisuvarların yanı sıra sensörlü, otomatik modeller de tercih edilebilmektedir. Banyo ve tuvalet ürünleri içinde, alım sayısına göre üstten su girişli pisuvarlarda indirim söz konusu olabilmektedir. Marka, model ve ürün teknolojisine göre fiyat skalasının değiştiği pisuvarlarda, fiyat aralığı dönemsel olarak da değişmektedir. Pisuvar modelleri içinde tercih yaparken, fiyattan ziyade hangi alanlarda kullanılacağı önemlidir. 

Okullarda, dinlenme tesislerinde, kafe ve restoranlarda tuvalet-banyo bölgesinde tercih edilen üsttek su girişli pisuvarlarda, indirimli ve uygun fiyatlar işletmeler için önemli bir avantaj sunmaktadır. Bununla birlikte, her işletmenin, kurumun ihtiyaç duyduğu alım sayısı farklı olabilmektedir. Bu da fiyatı değiştiren en önemli faktörler içinde yer almaktadır. Pisuvar ölçüleri, yerden yüksekliği, materyalleri ve tekniğine göre pisuvar fiyat teklifini üreticilerden ve pisuvar satışı olan online satış sitesinden almak mümkündür. 

Üstten Su Girişli Pisuvar Modelleri Nelerdir?

Üstten su girişli pisuvarlarda, modeller malzeme türüne göre ve pisuvarın klasik-otomatik yapısına göre değişebilir. Klasik pisuvarlarda su girişi manuel olarak bir vana yardımı ile yapılırken, otomatik pisuvarlarda temiz su girişi otomatik olarak gerçekleşmektedir. Üstten su girişinin olduğu pisuvarlarda öne çıkan modeller, seramik malzemeden yapılmaktadır. Renk seçenekleri olarak beyaz tonların popüler olduğu pisuvarlarda, estetik bir görüntü sunan, kullanım kolaylığı içeren alternatifler banyo ve tuvaletlerde tercih edilmektedir. Beyaz pisuvar modelleri genel olarak klasik pisuvar olarak satın alınırken, dekoratif konsept ile uyumlu pisuvarlar içinde, renkli pisuvarlar düşünülebilir. 

Tasarım açısından göz alıcı, banyo ve tuvaletlerin genel dekoru ile uyumlu pisuvar modelleri, yaşam alanlarında hijyenik bir deneyim sunarken aynı zamanda uyumu ile öne çıkmaktadır. Üstten su girişli pisuvar modelleri içinde seçim yaparken, bu nedenle dizayn yönü de ağır basmaktadır. Pisuvarların kullanım türünün yanı sıra, renk açısından göz alıcı olması, işletmelerin, kurumların dikkat ettiği kriterler içindedir. Pisuvar modellerinde yerden yükseklik de önemli konular içinde yer almaktadır. Pisuvarların kullanım alanına göre, yerden yüksekliği çocuklar, gençler ve yetişkin erkekler için özel belirlenebilir. Üstten su girişli pisuvar çeşitleri içerdiği özelliklerle, ihtiyaçlara hitap eden yapıda tasarlanabilmektedir. 

Üstten Su Girişli Pisuvarın Yerden Yüksekliği Ne Kadar Olmalıdır?

Üstten su girişli pisuvar modelleri içinde en önemli konular içinde, montaj esnasında yerden yükseklik seviyesinin doğru ayarlanması gelmektedir. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için pisuvarların yerden yüksekliği farklı olabilmektedir. Pisuvarların yerden yüksekliğinin hesaplanmasında, mimari bir hesap kullanılmaktadır. Zemin ve bitiş ölçüsünün yere göre konumunun doğru olması, üstten su girişli pisuvar yerden yüksekliği için önemlidir. 

Pisuvar yüksekliğinin hesaplanmasında, (H) = H +- 25 milimetre formülü kullanılmaktadır. Bu formülde yer alan H, insanların ortalama bir insanın parmak ucunun yerden ne kadar yüksek olduğunu belirtir. H verisi, çocuklarda ve yetişkinlerde farklı olduğu için, pisuvarın yüksekliği de buna göre ayarlanmalıdır. 25 milimetrelik sapma, bir hata payı olarak bırakılmıştır. Bu formül baz alındığında, üstten su girişli pisuvarın yerden yüksekliği şu şekilde hesaplanabilmektedir:

 
  • 7 ile 10 yaş arasındaki çocuklar için yükseklik 50 cm olmalıdır.
  • 10 ile 14 yaş arasındaki çocuklar için pisuvar yüksekliği 55 cm olmalıdır.
  • 14-19 ve diğer yetişkinleri için pisuvar yüksekliği 65 cm olmalıdır. 
 

Pisuvarın yerden yüksekliği doğru bir şekilde hesaplandıktan sonra, montaj uygulamasına geçilebilmektedir. Pisuvarlar, genellikle vida ve kanca yardımı ile duvara monte edilebilmektedir. Pisuvar montajının doğru bir şekilde yapılması önemlidir. Zira aksi durumda, ciddi kazalar ve sakatlanmalar söz konusu olabilmektedir. Montajın ardından, üstten su girişli pisuvar ve diğer modellerde sifon ile armatür yapıları takılır. En son işlem ise, pisuvara su verilmesi ve suyun sızıp sızmadığının kontrol edilmesidir. 

Üstten Su Girişli Pisuvarın Ölçüleri Nelerdir? 

Tuvalet ve banyolarda en önemli öğelerinden biri olan pisuvarlarda, işlevsel bir kullanım ve ergonomik bir yapı için ölçüler önemlidir. Pisuvar montaj ölçülerinde, hem pisuvarın yerden yükseklik seviyesi, hem pisuvarın genişliği, hem de pisuvarlar arasında yer alan bölmelerin yüksekliğinin standart seviyeleri koruması önemlidir. Seramik üstten su girişli pisuvar modellerinde, yerden yükseklikler ve aradaki bölmelerin yüksekliği yaş gruplarına göre belirlenmektedir.  

7-10 yaş arasında pisuvar yüksekliği 50 cm olurken, bölmelerin üst noktasının yerden yüksekliği 105 cm olmaktadır. 11-14 yaş aralığında, pisuvarın yerden yüksekliği 55 cm olurken, bölmelerin üst noktasının yerden yüksekliği 110 cm olmalıdır. 15 yaş ve üzerindeki yetişkinlerde, pisuvarın yerden yüksekliğinin 65 cm, bölmenin üst noktasının yüksekliği ise 120 cm olmalıdır. 

Üstten Su Girişli Pisuvar Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Pisuvarlar, yaşam alanlarında olmazsa olmaz tuvalet öğelerinden biridir. Üstten su girişli pisuvarlar, tuvalet ve banyolarda birçok noktada kullanılmaktadır. Temiz su girişinin pisuvarın üzerinden olduğu bu ürünlerde, tercih yaparken belli noktalara dikkat etmek önemlidir. Üstten su girişli pisuvarlarda, öncelikle malzeme kalitesine dikkat edilmelidir.  

Seramik pisuvarlar, şık bir görüntünün yanı sıra geniş renk seçenekleri ile tercih edilmektedir. Buna ek olarak pisuvarın montajının iyi bir şekilde yapılması, istenmeyen kazaların ortaya çıkmamasına neden olur. Pisuvar seçiminde, yerden yükseklik seviyesi, hijyenik yapı dikkat edilmesi gereken noktalar içindedir. Pisuvarların klasik formu,notomatik formu ya da fotoselli formu seçenekleri de bir ürün satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR