ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Silikon Borulu Mutfak Bataryası

Silikon Borulu Mutfak Bataryası Fiyatları

Endüstriyel mutfak bataryaları toplum ödenek yapısına uygun olacak şekilde farklı fiyat aralığında üretilir. Silikon borulu mutfak bataryalarında fiyatların şekillenmesinde etkili olan faktörler; marka, model, tür, özellik ve modele göre değişim gösterir.  

Lavabo bataryalarının uzun süreli kullanım sağlayabilmesi için kaliteli markalardan alınması gerekir. Merdiven altı sahte ürün satan yerlerden alınan ürünlerin belirli bir zaman içerisinde kireçlenip, kararma yaptığı görülür. Bağlantı noktaları güçsüz şekilde üretilen ürünler, zamanla aşınarak, kopma ve sökülme gibi parçalanmalara sebep olur. Bu tür malzemelerin üretimi belirli markalar tarafından yapılmaktadır. Satışı ise bayilerden veya internet üzerinden sağlanır. Silikon borulu mutfak musluğu, üretilen malzeme, marka ve modele göre farklı fiyat aralığında şekillenir.

Batarya fiyatları her bütçeye uygun seçenekler ile tüketiciye sunulur. Ancak musluk borusu, bu modeller için ön plana çıkar. Silikon borulu bataryalarda ortaya konulan geniş hareket özelliği, ürünün diğer modellerden ayrılmasını sağlar. Bataryanın kullanışlı ve ergonomik olması o ürüne olan talebi şekillendirir. Montaj tipi ve servis desteği gibi ayrıcalıklarda o ürünü ön plana çıkarır. Bataryaların su tasarrufu sağlaması, Blue life üretim standartları ve Avrupa su etiketi gibi özellikler sunması bilinçli tüketiciler için en çok sorgulanan özellikler arasında yer alır. Krom, saten krom, paslanmaz çelik ve altın kaplama gibi tercihlerinin yanı sıra farklı renk ve perlatör filtre özelliği gibi su kalitesini oluşturan ürünlerin kademeli kalitesi de fiyatlandırmayı etkiler.

Silikon Borulu Mutfak Bataryası Modelleri Nelerdir?

Sorunsuz ve devamlı kullanım için uygun olan silikon borulu mutfak çeşmesi, pratik kullanım sunduğu için tercih edilir. Suyun tazyikli bir şekilde istenilen bölgeye ulaşmasını sağlayan farklı boru tiplerine sahiptir. Kullanım alanına göre değişen modelleri ev ve işletmelerde sıklıkla görülür. Ev içerisinde tüm mutfak işleri için vitrifiye üzerinde yer alır. Kullanım rahatlığı yüzünden tercih edilen bu ürünler farklı marka seçeneklerinden oluşur.  Fonksiyon, kol sayısı ve montaj tipine bağlı olarak farklı modellerden oluşur. 

Aç-Kapa Silikon Borulu Batarya: Tek kolludur. Suyun basıncını ve suyun sıcaklığını tek bir kol üzerinden kontrol eder. Kontrol seçeneği modele göre değişim göstermektedir. Kolu yana aşağıya veya yukarıya kaldırarak su sıcaklığı ve hızı ayarlanabilir.

Sıcak-Soğuk Silikon Borulu Batarya: Çift kolludur. Tek deliğin olduğu modellerde sıcak ve soğuk su bu ana girişten sağlanır. 3 delik olan modellerde ise sıcak su, soğuk su ve birde bataryanın kendisi için 3 adet çıkış vardır. 

Mutfak bataryaları; eviye ile uyumlu bir çalışma prensibine sahiptir. Bu yüzden montaja göre model belirlenir. Duvara monte ve tezgâh üstü modeller silikon borulu modellerde daha çok tercih edilir. 

Duvara Monte Silikon Borulu Batarya: Tezgâhın üzerine evyeye gelecek şekilde duvara monte edilen bataryalardır. İki kollu olan bu ürünlerin kullanımı kolaydır. Tesisatın duvardan geçmesi sebebi ile tasarım yönünden eksiktir.

Tezgâh Üstü Silikon Borulu Batarya: Evyenin üzerine gelecek şekilde tezgâha monte edilen bataryalardır. Diğer modele göre tezgâhta fazladan yer kaplar. Duvar ile batarya arasının kirlenme ve kirece engel olunması için sık sık temizlenmesi gerekir. Borulu gövden rahatlıkla hareket ettirilebilmesi için daha kullanışlı bir model olmaktadır.

Silikon Borulu Mutfak Bataryası Özellikleri Nelerdir?

Silikon borulu mutfak bataryası, endüstriyel modellerin yapı olarak farklıdır. Çoğunlukla ev veya ofis mutfaklarında kullanılır. Zengin renk seçeneği ile birçok tasarıma uyum sağlar. Kullanımı pratik olan bir musluk türüdür. Silikon borulu mutfak bataryası geniş hareket mekanizmasına sahiptir. 360 derece dönebilen bir yapısı vardır. İstenilen şekilde sabit kalabilir. 

Kullanıcıları tarafından mutfağın tamamlayıcı ürünü olarak ifade edilir. Üzerinde bulunan su akış düğmeleri sayesinde yüksek su tasarrufu sağlar. Geri dönüşüm alanında çevreye katkı sağlar. Kullanımı kolay olan bu bataryalar geniş dönüş kabiliyeti ile bulaşık ve meyve sebze yıkanmasında hızlı dönüşler sağlar. Tercih edilen mutfağın tasarımına katkı sağlayan birçok renk türü vardır. Uzayabilen formu sayesinde yüksekliği de ayarlanabilir. Yetkili personeller tarafından montajı rahatlıkla sağlanır. Batarya, boru ve başlık kısmı şeklinde üç kısımdan oluşur. Darbelere karşı dayanıklı bir yapısı vardır. Sudan kaynaklı oluşabilecek bakterilerde ise kaplamaları kolaylıkla temizlenebilir. Silikon bataryalar belirli özellikler çerçevesinde üretilen ürünlerdir. Tercih edilen markaya göre farklı özellik ve donanıma sahiptir. Bunlar;

 • Dayanıklı ürünlerdir.
 • Kullanımı kolaydır.
 • İşlevseldir.
 • 360 derece dönebilme özelliğine sahiptir.
 • Elastiktir.
 • Ergonomik tasarımı sayesinde şık ve kullanışlıdır. 
 • Modeline bağlı olarak uzayan veya çevrilen başlıklardan oluşur. 
 • Suyun tazyik kuvvetinin ayarlanmasına olanak sağlar. 
 • Paslanmaz özelliklerde üretilir.
 • Uzayabilen kablosu sayesinde uzaktaki nesneleri yıkamak ya da içlerine su doldurmak konusunda kolaylık sağlar.

Silikon Borulu Mutfak Bataryası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gerekli su tasarruflarının sağlanabilmesi için kullanılan musluklar önemlilik arz eder. Günlük yaşamda temel ihtiyaçların sağlanabilmesi için su tüketimi alanında dikkat edilmesi gerekir. Küresel anlamda önem taşıyan bu musluklar, mutfak işlerinin hızlanmasını sağlar. Birçok marka tarafından üretilen silikon borulu mutfak armatür modelleri, sunduğu özellikler dolayısı ile su tasarrufu konusunda başarılı bir üründür. Her üründe olduğu gibi musluklarda da doğru teknik özelliklere sahip olan ürünlerin tercih edilmesi önerilir. Batarya alımlarında dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır;

 • Güvenilir markalardan, sertifikalı ve garanti belgesi sunan ürünler tercih edilmelidir.
 • Kolay montaj edilebilir olmasına,
 • Bataryanın su sızdırmaz olmasına, 
 • Basınçla ilgili teknik özelliklere,
 • Dayanıklı olmasına,
 • Yüksek kalite ve uygun fiyatlı ürünler,
 • Silikon borulu bataryanın, eviyenin boyutuna uygun olmasına,
 • Bataryanın monte edileceği alana, 
 • Su tesisatına uygun bir ürün olmasına,
 • Pratik ve kullanışlı olmasına,
 • Su sıcaklığını ayarlayabilme ve sabitleme özelliğine,
 • Mutfağın dekorasyonuna,
 • Antibakteriyel hijyenik batarya olup olmamasına,
 • Tasarımına ve sağladığı su tasarrufuna,
 • Kaplama türüne,
 • Uzun süreli kullanım vaat edip etmediğine,
 • El yakmayan dış yüzey olmasına,
 • Servis desteğinin olup olmamasına dikkat edilir.

Silikon Borulu Mutfak Bataryası Ölçüleri Nelerdir?

Çoğunlukla mutfaklarda kullanılan silikon borulu beyaz mutfak bataryası borularında bulunan ayarlanabilir özelliği yüzünden tercih edilir. Bu bölüm sayesinde su miktarının akım kuvveti belirlenirken, 360 derece dönebilen yapısı sayesinde istenilen yöne çevrilmesine olanak sağlanır. Seçilecek olan ürünün kullanım alanına uygun boyutlarda olması verimlilik açısından önemlidir. Temel işlevi gıda yıkama, bulaşık yıkama ve el yıkama olarak şekillenen silikon borulu mutfak muslukları, endüstriyel modeller gibi evye veya tezgâh üzerine yerleştirilen batarya olarak bilinir.

Mutfak bataryalarının yüzeyinde meydana gelen bakteriler, silikon yapısı sayesinde kolayca temizlenebilir formatta üretilir. Kullanım açısından kolaylık sağlayan bu ürünler doğal yöntemler ile sorunsuz bir şekilde temizlenebilir. Birçok kaplama modeli bulunan bu ürünler, kaliteli markaların üretimi tarafından tercih edildiğinde paslanmaya karşı korunaklı olurlar. Bu sayede uzun süreli kullanım oluştururlar.

Farklı alanlarda kullanılan musluk bataryaları özellik ve görünüm olarak farklılık gösterir. Ev ve işletmelerde farklı ölçülerde spiralli bataryalar kullanılır. Kullanılan makineye göre de hortum boyutu ve düğmesi değişim gösterir. Her yöne hareket ettirilebilen esnek yapıları sayesinde kullanım kolaylığı sunar. Bu modellerde su özellikleri farklı kollardan hareket ederek birleşir. Berber, kuaför, bulaşıkhane ve mutfak gibi alanlarda çoğunlukla kullanılan bu ürünlerin ölçüleri duvar tezgâh arası 150-180 mm arasında değişen mesafededir. Spiral boyu ise model arasında farklılık gösterir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR