Aplike Batarya
971551
₺1.768,10 KDV Dahil
₺3.840,00 KDV Dahil
%54 İndirim
%54İndirim
Ücretsiz Kargo
Aplike Batarya
971551B
₺2.544,34 KDV Dahil
₺4.800,00 KDV Dahil
%47 İndirim
%47İndirim
Ücretsiz Kargo
Aplike Batarya
150551
₺3.838,07 KDV Dahil
₺8.400,00 KDV Dahil
%54 İndirim
%54İndirim
Ücretsiz Kargo
Aplike Batarya
971558
₺2.975,58 KDV Dahil
₺6.000,00 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
Aplike Batarya
971551S
₺3.299,02 KDV Dahil
₺6.240,00 KDV Dahil
%47 İndirim
%47İndirim
Ücretsiz Kargo

Aplike Lavabo Bataryası Fiyatları

Lavabo bataryalarının uzun süreli kullanım sağlayabilmesi için kaliteli markalardan alınması gerekmektedir. Merdiven altı sahte ürün satan yerlerden alınan ürünlerin belirli bir zaman içerisinde kireçlenip, kararma yaptığı görülmektedir. Bağlantı noktaları güçsüz şekilde üretilen ürünlerin zamanla aşınarak, kopma ve sökülme gibi parçalanmalara sebep olmaktadır. Bu tür malzemelerin üretimi belirli markalar tarafından yapılmaktadır. Satışı ise bayilerden veya internet üzerinden sağlanmaktadır. Aplike lavabo bataryası fiyatları, üretilen malzeme, marka ve modele göre şekillenmektedir.

Batarya fiyatları her bütçeye uygun seçenekler ile tüketiciye sunulmaktadır. Ancak batarya modellerinde yer alan özellikler bu fiyatlara etki etmektedir. Bataryanın kullanışlı ve ergonomik olması o ürüne olan talebi de şekillendirmektedir. Montaj tipi ve servis desteği gibi ayrıcalıklarda o ürünü ön plana çıkarmaktadır. Güç kaynağının seçilebilir olması, toplu kullanım alanlarında daha çok tercih edilmektedir. Güncel üretimde yer alan fotoselli bataryalar bu tür alanlarda da kullanılmaktadır. Bataryaların su tasarrufu sağlaması, Blue life üretim standartları ve Avrupa su etiketi gibi özellikler sunabilmesi ise bilinçli tüketiciler için en çok sorgulanan özellikler arasında yer almaktadır. Krom, saten krom, paslanmaz çelik ve altın kaplama gibi tercihlerinin yanı sıra perlatör ve filtre özelliği gibi su kalitesini oluşturan ürünlerin kademeli kalitesi de fiyatlandırmada etkili olmaktadır.

Aplike Lavabo Bataryası Nedir?

Su, dünya genelinde rahatlama, dinlenme ve temizlenme kaynağı olarak bilinmektedir. Temizlik olarak incelendiğinde ise hayatın her alanında yer almaktadır. Suya ulaşılmasına kaynak olan çeşme türleri tarihsel süreç içerisinde birçok formda tüketiciye sunulmuştur. Teknolojinin gelişmesi ile mevsim şartlarına göre sıcak ve soğuk suların, tek bir kanaldan insanlara sunulması için çalışmalar yürütülmüştür. Bu çalışmalar neticesinde suyun ısı kanalları aracılığı ile dışa aktarıldığı sistem bulunmuştur. Günümüzde kullanılan lavabo bataryaları, ısıyı sabit bir seviyede tutarak yaşam standartlarını kolaylaştırmıştır.

Duvar üzerine monte edilen ve üzerinde soğuk veya sıcak su kumandaları bulunan çeşme türüne batarya veya aplike batarya denilmektedir. Bataryaların farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Duş başlığı yönlendiricisi gibi özellikler ile suyun farklı kanallardan çıkışını sağlayabilmektedir. Bataryaların tarihi ise Selçuklu Devleti’ne kadar dayanmaktadır. Sudan tasarruf edilmesini sağlayan bataryaların birçok modeli bulunmaktadır. Bu türler arasında en çok rastlanan Aplike Lavabo Bataryası, sıhhi tesisat sistemlerinden sıcak ve soğuk suyu istenilen oranlarda karıştırılarak akıtabilen armatürlere verilen isimdir. Gerektiğinde sıcak su veya soğuk su da akıtabilmektedir. Batarya çeşitleri kullanıldıkları yerlere göre isimlendirilmektedir. Bunlar; lavabo bataryası, banyo bataryası, aplike evye bataryası gibi ifade edilmektedir. Lavabo Bataryaları, vitrifiye üzerinde yer alan farklı görünümlere ve kullanış türlerine sahip çeşme türleridir. 

Aplike Lavabo Bataryası Modelleri Nelerdir?

Aplike lavabo bataryası seçerken ölçülere uygun modellerin tercih edilmesi önerilmektedir. Seçilen bataryanın vitrifiye ile uyumlu olması ile doğru kullanım standartları oluşmaktadır. Yanlış seçilen bataryalar, alan ile doğru ölçüde olmadığında kullanım bakımından problemler oluşturabilmektedir. Ayrıca lavaboyu ve alanı yeterli düzeyde ortalamayan ve doğru yüksekliğe sahip olmayan bataryalar kullanışsız ve kötü bir görüntü elde edilmesine sebep olmaktadır. Aplike lavabo bataryası gibi seçimlerde, lavabonun yer aldığı alana uygun seçimlerin yapılması gerekmektedir. 

Örneğin banyo içerisinde yer alan lavabolar, duş başlığı, klozet takımı gibi malzemeler ile uyumlu olması beklenmektedir. Bu tür tasarımlar ise, evin diğer kısımları ile bir uyum içerisinde stilize edilmektedir. Banyo seramiklerinin, dolapların ve armatürlerin klasik, modern, realistik veya zarif gibi stillere göre tasarlanması seçimlerin birbiri ile uyum içerisinde olduğu anlamına gelmektedir. Aplike lavabo bataryası modelleri montaj şekline göre duvar tipi ve tezgâh üstü ve ankastre olmak üzere üç türe ayrılmaktadır. Bu modellerin detayları şu şekildedir;

 • Duvar Tipi Batarya

Lavabo üstüne, duvara montaj edilen bataryalara duvar tipi batarya denilmektedir. Montaj sonunda bataryanın tamamı görünmektedir. Bağlantı ağzı eksenleri ise yerden 110 cm yüksekliğe monte edilmektedir. Lavabo taşları yerden 80-85 cm yüksekliğe montaj edilmesinden ötürü lavaboyla arasında 10-15 cm kadar boşluk bırakılmaktadır. Ankastre bataryaya oranla lavaboyla arasında yeterli boşluk olduğu için, el ve yüz yıkamanın yanı sıra küçük hacimli kaplara su doldurma işlerinde de kullanılabilmektedir. Lavabolar için olan duvar tipi bataryaların çoğu ankastre yapıdadır, yalnızca musluk ucu ile sıcak ve soğuk su kumandaları duvarın üzerinde görünmektedir. Duvardan mutfak bataryası ise evyeye göre seçilmektedir. 

 • Ankastre Batarya

Çukur lavabolu tezgahlara uygun olan bu modeller, musluk ile sıcak ve soğuk su kolları tezgâha gömülü şekilde üretilmektedir. Tesisatın büyük bir kısmı tezgâhın altında yer alırken, yalnızca bu üç parça görünmektedir. Bu da diğer türlere oranla estetik bir görüntü sunmaktadır. 

 • Tezgâh Tipi Batarya

Tezgâh tipi batarya ise, tezgâha monte edilen bataryalara verilen isimdir. Çoğunlukla set üstü (tezgâh üstü) lavabolarda tercih edilmektedir. Bu bataryaların özelliği, uzun ayaklı olmasıdır. Genelde suyun çıkış ucunun yüksekliği 22 cm olarak ifade edilmektedir. Bazı lavabolarda doğrudan lavabo üzerindeki batarya boşluğu bulunmaktadır, bu durumda tezgâh tipi bataryaların kısa bacaklı olanları, yani standart bataryalar kullanmaktadır.

Aplike Lavabo Bataryasının Özellikleri Nelerdir?

Dar ve tasarımı eksik olan banyolarda alanda modern değişiklikler yapmak için duvara monte edilen çeşme türlerinden yararlanılmaktadır. Tadilat gerektirmeyen bu tür işlemler alana teknolojik ve görsel değer katmaktadır. Kişisel tercihlere göre üretilen birçok batarya modeli bulunmaktadır. Bu modeller kullanılacak alana göre farklı özellikler ile şekillenmektedir. Ancak aplike batarya modellerinin tüketiciye sundukları ortak özellikleri şu şekildedir;

 • Ergonomik tasarım ve kolay kullanım,
 • Özgür hareket alanı,
 • İçerisinde yer alan termostatları sayesinde su sıcaklığını sabit tutma, 
 • Kireç temizleme sistemli perlatör,
 • Dakikada 12 litre su akışı,
 • Yumuşak akış,
 • Çok yönlü perlatör ile en az sıçrama,
 • Kolay montaj,
 • Kusursuz sızdırmazlık,
 • Kaliteli parlak gövde,
 • Uzun ömürlü kullanım,

Aplike Lavabo Bataryası Nerede Kullanılır?

Lavabo bataryaları gün içerisinde sıklıkla kullandığımız ürün gruplarını oluşturmaktadır. Gidilen her alanda ihtiyaç duyulan lavabolar ile el yıkama, diş fırçalama, su doldurma veya küçük çaplı temizleme işlemleri yapılabilmektedir. Yemek öncesi ve sonrası el yıkamak, tuvalet sonrası hijyen elde etmek için kullanılan lavaboları; ev, ofis, işyeri, AVM, düğün salonu, tuvalet, banyo, sanayi, laboratuvar kafe, restoran gibi birçok alanda görmek mümkündür. 

Lavabo bataryası satın alırken, kullanım alanına göre bazı özellikler doğrultusunda tercih edilmesi gerekmektedir. Sadece görünümüne değil, kullanışlı ve uzun ömürlü olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Kalitesiz bir batarya kısa sürede bozularak su damlatma gibi sorunlara neden olabilmektedir. Üretilen malzemeye göre üzerindeki kaplama kısa sürede dökülerek paslanmaya da sebep olmaktadır. Bataryaların kalitesi belirlenirken; üretiminde insan sağlığına zarar vermeyen, içinden geçen suya karışmayan ve yıllar içinde kronik metal zehirlenmesine yol açmayan, alaşımların kullanılmış olması gerekmektedir. 

Alınan ürünlerin uzun ömürlü olması için kullanım şeklinize özen gösterilmelidir. Bataryaları temizlerken kimyasal maddelerin kullanılmaması gerekmektedir. Kimyasal maddeler bataryanın kaplamasını aşındırarak büyük zararlar vermektedir. Bu nedenle bataryaları temizlerken az kireç çözücü, tuz ruhu gibi ürünler kullanılmamalıdır. Onun yerine, oluşan kireci çözmek için sirke, limon suyu, karbonat gibi organik ürünlerin kullanılması önerilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR