Taharet Muslukları

Taharet musluğu ya da diğer adı ile klozet musluğu, her yaştan bireyin kullanması gereken, vücudun özel bölgelerinin yıkanmasını sağlayan üründür. Peki, taharet musluğu nedir? Kişisel hijyenine önem veren her birey için oldukça değerli bir yapıdır. Özellikle yaşlı, engelli, kaza ya da hastalık geçirmiş insanların motor becerileri kısıtlı ise, temizlik noktası oldukça zor olmaktadır. Bu noktada pek çok markanın modelleri bulunmaktadır. Klozet muslukları, banyo tasarımlarına uyumlu boyutta, renkte ve tasarımda seçilmelidir. 

Ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılan wc musluğu, alaturka tuvaletlerde ve banyolarda kullanılan ürünlerdir. Wc taharet musluğu olmayan hiçbir yapı bulunmamaktadır. Taharet musluklarının en temel görevi, klozetteki taharet suyunun kontrol edilmesine olanak sağlar ve rezervuara su dolmasına yardımcı olur. Bu tip ürünler sıva üzeri olduğu gibi aynı zamanda sıva altında kalarak gömme taharet musluğu olarak da kullanılmaktadır. Son yıllarda gömme ürünler bireyler tarafından daha fazla ilgi çekmiştir. 

Kavram noktasında karmaşa yaşanması mümkün olabiliyor. Bu nedenle birçok birey tarafından sorulan ara musluk nerede kullanılır, sorusunun cevabı ara musluk ve taharet musluğu aynı olacaktır. Tuvalet taharet musluğu ürünlerinin filtreli olması daha uzun ömürlü kullanıma sebep olur. Temel sebebi ise, filtreli musluklarda gelen ve giden su arasında bulunan filtre sayesinde kum, taş, toprak ya da herhangi bir pisliğin geçmesinin mümkün olmamasıdır.

Kişisel hijyen önemli olduğu kadar aynı zamanda tuvaletlerin de temizliği çok önemlidir. Bu nedenle taharet musluklarına ek olarak tercih edilecek klozet yıkama musluğu, kullanışlı ve pratik bir üründür. Farklı başlıklara sahip olmaları ile sıklıkla tercih edilmektedir. Genel olarak hızlı bir şekilde temizlik yapmak isteyen bireylerin tercihi fıskiyeli taharet musluğu olmaktadır. Varsa tuvalet sifon vanası alanından, yoksa duş alanından su çekilerek tuvalet temizliği sağlanmalıdır. 

Gelişen teknoloji ve ev sistemlerinde her gün yepyeni bir ürün piyasaya çıkmaktadır. Alaturka tuvaletlerde temizlik için tercih edilen spiralli taharet musluğu, pek çok çeşide ve materyale sahip olmaktadır. Alafranga tuvalet taharet musluğu, birinci sınıf malzemeye sahip, yenilikçi teknoloji ve yüksek tasarımda üretilmektedir. Güvenilir kaliteye sahip olması şart olan bu tip ürünlerde arıza olduğunda tadilat işlemleri de zor olmaktadır. Bu nedenle iyi bir kalite taharet musluğu tercih edilmelidir. 

Ankastre Taharet Musluğu

Banyo dekorasyonuna, lavabonun biçimine ve tarzına, kişisel tercihlere göre şekillenen tuvalet musluk çeşitleri, modern alternatifler ile birlikte aynı zamanda eski tip klozet taharet musluğu alternatifleri de bulunmaktadır. Pratik ve zahmetsiz bir şekilde eylemin uygulanması sağlanılan aç kapa taharet musluğu, en sık tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Son zamanların popüler banyo dekorasyon stillerinden olan gömme ürünler, taharet musluklarında da tercih edilmektedir.

Gömme klozet taharet musluğu güncel adı ile  ankastre taharet musluğu, çağdaş ve aerodinamik bir görünüm sağlar. Diğer donanımlar ile mükemmel bir şekilde eşleşen klozet bataryası, oldukça güvenilir ve sorunsuz çalışan bir parçadır. Teknolojinin ve mühendisliğin ortak çalışması olan rezervuar musluğu, pratiklik alanında tam not almıştır. Su ile buluştuğu her anda kullanım kolaylığı sağlayan ankastre gizli taharet musluğu, her tarza cevaben üretilen ürünlerdir. 

Ankastre taharet muslukları için ankastre taharet musluğu yedek parça taharet musluğu satan pek çok marka bulunmaktadır. Güncel olarak gelişen tasarımlarda yedek parçalar da değişmektedir. Kullanım standartlarına uygun olan ürünlerin yedek parçaları da rahat bir şekilde bulunmaktadır. Uzun soluklu kullanıma sahip olsalar da hijyen açısından en sık değişen parça taharet musluğu klozet içi parçası olmaktadır. Su ile buluştuğunda kurulanmadığı için zamanla aşınma yapması muhtemeldir. 

İkili Taharet Musluğu

Yeni nesil tasarımlar ile birlikte yükselen, hem evlerde hem de pek çok işyeri ve alışveriş merkezlerinde kullanılmaya başlanan ikili taharet musluğu, kullanım açısından en iyi ürünler arasında yer almaktadır. İkili taharet muslukları çift çıkışlı tuvalet vanası ürününe sahiptir. Sıcak ve soğuk suyun ayrı aktığı çıkışların bulunması ile birey konforlu bir şekilde temizliğini yapabilir. Su derecesine karşı hassas olan ya da rahatsız olan bireyler için oldukça kullanışlı olan ikili musluklar, trend ürünlerden biridir .

Taharet Musluğu Seti

Taharet musluğu seti pek çok model ile ön plana çıkmaktadır. Kullanım ömürleri uzundur ve kullanım boyunca herhangi bir şekilde sızdırma, kararma ya da akıtma yapmaz. Kolay bir şekilde bozulmaması sağlam yapılı malzemeden üretildiğini göstermektedir. Alaturka yerine alafranga tercihinde bulunan bireyler için klozet tuvalette taharet musluğu seti bulunmaktadır. Sıva dışı ve sıva içi gömme modelleri de aynı şekilde kendi aralarında çeşitlenmekte ve zengin tasarım ile markalarda yerini almaktadır. 

Taharetli klozet, tuvaletin olduğu alanda olmazsa olmaz denilen parçalar arasında yer almaktadır. Klozet fıskiyesi sayesinde kişisel anlamda temizliği oldukça kolaylaştırmaktadır. Üstün özelliklere sahip olan gömme taharet bataryası, kullanıcıların tasarım noktasında dikkatini çeken bir diğer unsurdur. Her daim su ile temasta bulunan taharet musluğu parçaları, paslanmaz çelik malzemesinden üretilmelidir. En kaliteli ve dayanıklı malzemelerden imal edildiğinde seneler boyunca arda bakılmaz. 

Tek adet olarak satılan parçalar ile birlikte set olarak da tercih edilmektedir. Taharet musluğu seti içinde olan parçalar klozet çeşmesi, dileğe göre seyyar taharet musluğu, taharet musluğu vanası, taharet musluğu başlığı, klozet şofbeni ve taharet musluklu klozet kapağı olmaktadır. Set içinden ihtiyaç olmayan ürünler çıkarılabilir ve yerine başka ürünler eklenebilir. Bu noktada oldukça geniş seçenekler bulunmaktadır. Pek çok ülkede olmayan  taharet musluğu almanya da bulunmamaktadır.

Klozet Musluğu Fiyatları

Taharet musluğu fiyat grubu devasa bir skala içinde yer almaktadır. Üretim malzemesi, işlemesi, parlatılması, kaplaması, ölçülendirmesi, montajı ve daha pek çok tesisat işleminin ücretleri dünyanın her yerinde biraz pahalı olabilir. Su ile temas halinde olacak ürünler her daim birinci sınıf kaliteye sahip ürünler arasından tercih edilmelidir. Taharet musluk fiyatları tek adet satışa sunulduğu gibi set halinde de satışı bulunmaktadır. Bu nedenle fiyatları bu noktada da farklılaşır. 

Klozet musluk fiyatları tercih edilecek ürünün kalitesine bağlı olarak değiştiği gibi aynı zamanda kullanılan alana göre de değişmektedir. Klasik tasarıma sahip tuvalet sifon musluğu ile yeni nesil gömme rezervuar siyah taharet musluğu fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. Ev hayatı yerine karavan ya da çadır gibi öznel alanlarda yaşayan bireyler  genel olarak portatif taharet musluğu tercih etmektedir. Tüm ürünlerin fiyatı kendine özgüdür. Bu nedenle ihtiyaca uygun tercih edilecek ürünler arasında fiyat analizi yapılmalıdır. 


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR