Doktor Bedensel Engelli Bataryalar
126521
₺2.262,69 KDV Dahil
₺3.180,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Doktor Bedensel Engelli Bataryalar
• Tek kumandalı açma-kapama
• Çıkış ucu uzunluğu 120 mm’dir.
• Çıkış ucu yüksekliği 82 mm’dir.
• Bedensel engelli lavabolarda kullanılabilir.
• Isı ve debi regülatörlü özel kartuş
• STA uzantılı kodlarda max. 1,3 L/dk su akışı sağlanmaktadır.
A42312STA
₺5.331,45 KDV Dahil
₺6.668,40 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Doktor Bedensel Engelli Bataryalar
1210-0001
₺4.266,90 KDV Dahil
₺7.758,00 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tekli Batarya
• Uzun kumanda kolu sayesinde kolay açma kapama (medikal, engelli, yaşlı ve çocuk gibi özel ihtiyaç kullanımlarına uygun)
• Çıkış ucu uzunluğu 113 mm’dir.
• Çıkış ucu yüksekliği 75 mm’dir.
• Bedensel engelli lavabolarda kullanılabilir.
• Isı ve debi limitörlü özel kartuş
• Özel debi kısıcılı perlatör sayesinde max. 5 L/dk su akışı sağlanmaktadır.
A42484
₺2.710,34 KDV Dahil
₺3.390,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Doktor Bedensel Engelli Bataryalar
• Tek kumandalı açma-kapama
• Çıkış ucu uzunluğu 245 mm’dir.
• Bedensel engelli lavabolarda kullanılabilir.
• Isı ve debi limitörlü özel kartuş
• Özel debi kısıcılı perlatör sayesinde max. 1,3 L/dk su akışı sağlanmaktadır.
A42311STA
₺7.591,82 KDV Dahil
₺9.495,60 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün

Doktor Lavabo Bataryası Fiyatları

Doktor lavabo bataryası bedensel engele sahip bireylerin kullanımı için özel olarak tasarlanmış batarya çeşididir. Bedensel engeli bulunan ve musluk gibi eşyaları kullanmakta zorlanan kişilerin günlük yaşamdaki işlerini kolaylaştıran ürünlerdir. 

Bireysel farklılıkları ortadan kaldıran, her bireyin engeline göre özel olarak tasarlanan bedensel engelli lavabo bataryası oldukça işlevsel bir ürün olarak piyasada bulunmaktadır. Bu bataryalar aynı zamanda hastanelerde doktorların hijyenini sağlaması için bulunduğundan doktor bataryası olarak da tabir edilmektedir.

Engelli lavabo bataryası birim fiyat olarak marka ve modelin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Her türlü fonksiyonel özelliği içerisinde bulunduran bu bataryalar, bedensel engeli olan bireylerin rahat bir şekilde kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Açma-kapama gibi özellikleri daha kolay yapabilmeleri için uzun ve ergonomik yapıya sahip kumanda kolu mevcuttur. 

Engelli lavabo bataryası, her markanın farklı özellikte tasarlamış olduğu geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Ayrıca tasarımlarının farklı olmasından dolayı farklı kullanım imkânları oluşmuştur. Bu durumlar ise batarya fiyatlarına yansımaktadır. Uzun süreli kullanım ömrü olan, kaliteli malzemeden yapılmış olan ve ihtiyaca en iyi cevap verecek olan modellerin seçilmesi son derece önemlidir. 

Doktor Lavabo Bataryası Özellikleri Nelerdir?

Doktor lavabo bataryası, marka ve modelin tasarımına göre farklı özelliklere sahiptir. Özellikle bedensel engeli olan bireylerin rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlanan bu bataryalar, tek hareketle birçok işlev yapabilme özelliğine sahiptir. Hastanelerde hijyeni sağlamak için doktorların kullandığı bataryalar da aynı özelliktedir. Çünkü çok fazla temas istemeyen bu bataryaların hastane gibi temizliğin üst seviyede olduğu alanlarda kullanımı hasta ve çalışanlar için önemlidir. Bu bataryaların özellikleri arasında soğuk su ile açılıp su aktıkça sıcağa dönme vardır. Birey tek hareketi ile bu işlemi kolaylıkla yapabilir. Artema doktor bataryası, Artema’nın bedensel engelli bireylerin rahat kullanım imkânı olan kol ucuna sahiptir. Isı ve akım gücü ayarına sahip bu batarya oldukça kullanışlı modellerin başında gelmektedir. 

Tek kumandalı tek gövde doktor lavabo bataryası özellikleri itibari ile doktorların ve bedensel engeli olan kişilerin tercih edebileceği ergonomik tasarımlı bir üründür. Özel kumanda kolu sayesinde kolay kullanıma sahiptir. Su akışını köpüksüz bir şekilde gerçekleştiren perlatöre sahiptir.  

Gerek evlerde gerek iş yerlerinde gerekse sosyal alanlarda kullanıma sunulan lavaboların yerleşimi oldukça önemlidir. Özellikle son yıllarda bedensel engelli bireylerin daha rahat yaşayabilmesi ve ihtiyaçlarını daha rahat giderebilmesi için bir takım faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Bedensel engelli lavabo bataryası bu kapsamda üretilmiş oldukça kullanışlı bir üründür. Lavabolarda monte edilme şekline kadar kişisel ihtiyaçlara uygun bir şekilde düzenlenmiş bir düzeneğe sahiptir. Böylece kullanış bakımından rahat olan bu ürünler sayesinde bireyler tek başlarına ihtiyaçlarını giderebilme imkânı bulmuşlardır.

Doktor lavabo bataryası bireylerin kullanımı açısından oldukça rahattır. Kullananlara tek hareketle musluğu kontrol edebilme olanağı sunar. Bazı modellerin sensör özelliği mevcuttur. Bu sayede kullanım esnasında belirli bir süre sonra batarya kendiliğinden su akımını durduracaktır. Bu özellik sayesinde hareket etmede zorlanan bireylerin yaşam alanlarında daha rahat hareket etmesini sağlayacaktır. Ayrıca hastanelerdeki musluk başları ve tutulacak kollar sürekli temas edilen alanlar olduğu için sensörlü doktor lavabo bataryasının hijyen konusunda da üst seviyede olduğu bilinmelidir. 

Doktor Lavabo Bataryası Ölçüleri Nelerdir?

Engelli lavabo bataryası, sosyal alanlarda daha fazla yer almak isteyen bireylerin yaşam standartlarını kolaylaştırmak için üretilen ürünlerdendir. Günlük hayatta en sık kullanılan alanların başında lavabo ve tuvaletler gelmektedir. Bu alanların kişilere özel yapılması ya da engelin durumuna göre rahat kullanılabilir şekilde düzenlenmesi oldukça faydalı olacaktır. Engelli bataryası olarak bilinen musluk başlıkları kullanıcıların kolay kullanabileceği ölçülerde tasarlanmıştır. 

Özellikle evlerde kişiye özel olarak hazırlanan lavaboların ölçüleri bedensel engelin durumuna göre ayarlanabilmektedir. Bu amaçla belli başlı lavabo bataryası ölçüleri şöyledir. Markaların özel olarak tasarlamış olduğu lavabo bataryalarının başlıkları kademeli indirilip kaldırılma özelliği mevcuttur. Artema doktor bataryasının başlığı 157 mm ve 217 mm ölçülerinde yukarı kaldırılarak su açılabilir. Derinlik ise modelin özelliğine göre 250 mm ve 235 mm gibi ölçülerde sunulmaktadır. Dar ya da geniş alan fark etmeksizin özel olarak tasarlanmış bu bataryalar, ihtiyaca uygun olan tüm ölçülerde bireylerin kullanımı için uygundur.

Doktor Lavabo Bataryası Modelleri Nelerdir?

Bedensel engelli doktor lavabo bataryası modellerinin farklı özellikte tasarlanmış modelleri mevcuttur. İhtiyacı karşılayacak en kullanışlı modelin seçimi rahat ve konforlu kullanım açısından son derece önemli bir durumdur. 

Açma kapama sistemleri son derece ergonomik olan pek çok batarya seçeneği piyasalarda yer almaktadır. Medikal bataryalardan kumanda kolu uzun olan modeller kişilerin yerinden hareket edemediği zamanlarda tek hamle ile açma kapama işlemini yapabileceği seçeneklerin başında gelmektedir. 

Kumanda kol uzunluğu farklı ölçülerde olduğundan ihtiyaca yönelik tercih edilmelidir. Kısa kumanda kolu (musluk başlığı) olan modeller sağa sola çevrilebilme özelliğinde üretilmiştir. Kolay kullanımı olan bu batarya modelinde başlığın kaldırılmasına gerek yoktur. Tek kumandalı tek gövde doktor lavabo bataryası modeli ise oldukça pratik bir bataryadır. Bir hamle ile tüm ihtiyaçlar kolaylıkla giderilebilir. Ayrıca bazı lavabo batarya modelleri takım halinde bulunmaktadır. 

Doktor Lavabo Bataryası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Doktor lavabo bataryası seçerken dikkat edilecek ilk ve en önemli durum ihtiyaçlardır. Günlük yaşamda daha kolay hareket edebilmek için bedensel engeli olan bireylerin kullanımı açısından pratik olan bataryalar oldukça işlevseldir. Kişilerin nerelerde hangi amaçla kullanacağı seçim yaparken gereklidir. Ortak kullanım alanı olan lavaboların engelli bireylerin de kullanabileceği şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Sosyal hayatlarını kısıtlamadan yaşayabilmek herkesin hakkıdır. Bu yüzden kullanım alanlarında kolaylık sağlanarak engelli bireylere kolaylık sağlanmalıdır. Son yıllarda kamu kurumu olsun özel kurumlar olsun her alan özel olarak tasarlanmış bölmeler ile ayrılarak engelli bireylerin kullanımına sunulmuştur. Bu bölümlerin başında ise lavabolar gelmektedir.

Engelli lavabo bataryası bireylerin engel durumuna göre seçilmelidir. Evlerde kişisel kullanım için gerekli olan bataryaların ihtiyacı en iyi şekilde karşılaması gerekmektedir. Engellilerin başkasına ihtiyaç duymaksızın tüm kişisel ihtiyaçlarını giderebilmesi için bu alanlarda kolay kullanım imkânı sağlanması gerekmektedir. 

Musluk kumanda kollarının uzunluğu, derinliği ya da genişliği kişinin durumuna göre ölçümle belirlenip uygun şekilde monte edilmesi gerekmektedir. Hastanelerde kullanılan modellerin ise hangi bölümde hangi amaçla kullanılacağı belirlenmelidir.  

Hijyenin sağlanması için temasın minimum seviyede olması gerekmektedir. Bu yüzden sensörlü modeller hastane ortamları için uygun seçenek arasındadır. Özellikle ameliyathanelerde, ameliyat öncesi doktorların el hijyenini sağlaması gerektiği için bu bölümlere uygun olan batarya seçenekleri fonksiyonlu olmalı, tek hareketle batarya ayarı sağlanmalıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR