Aplike Mutfak Bataryası

Aplike Mutfak Bataryası Fiyatları

Aplike mutfak bataryaları modeline, markasına, türüne ve özelliklerine bağlı olarak birçok fiyat aralığından oluşur. Her keseye uygun farklı kalitede ürün çeşitliliği vardır.

Kurulumu bir tesisatçı için kolay ve basit olan aplike mutfak bataryaları, işçilik maliyetlerini düşüren bir modeldir. Kullanıcıların tercihine bağlı olarak farklı marka ve kalitede değişen ham maddelerde üretimleri vardır. Kaplama türü ve modeline göre aplike mutfak bataryası fiyatları değişim gösterir. Bataryaların kaliteli ve güvenilir bir şekilde satın alınması, montaj işleminin ise yetkili personeller aracılığı ile yapılması gerekir. Duvardan bağlanan bir musluk modeli olan bu ürünlerin herhangi bir şekilde lavabo ya da tezgâh ile bağlantısı yoktur. Yer tasarrufu sağlaması sebebi ile kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Bu ürünler kusursuz bir deneyim için su akışını en iyi şekilde sunar. Kullanım alanına ve modeline bağlı olarak sıcak veya soğuk su imkânı vardır. Aplike mutfak bataryası alırken; servis desteği, montaj tipi, güç kaynağı, kaplama türü, kullanışlılığı, tasarruf değerleri, özellikleri ve markası bu konuda önemlidir. Kötü ve merdiven altı alanlarda satılan sahte ürünler, kısa sürede bozulurken suyu ise orantısız akıtmaktadır. Tercihlerin garanti imkânı sunan, bilindik markalardan yapılması önerilir. 

Aplike Mutfak Bataryası Özellikleri Nelerdir?

Duvar üzerine montelenen klasik batarya modellerine aplike batarya denir. Aplike bataryalar alan tasarrufu konusunda en ideal sonuçlar verir. Kullanışlı yapısı sayesinde mutfak ve banyo alanlarında tercih edilir. Dar ve tasarımı eksik olan mutfaklarda modern değişiklikler yapmak için duvara monte edilen çeşme türleri tercih edilir. Aplike bataryalar ile el yıkama, diş fırçalama, su doldurma veya küçük çaplı temizleme işlemleri yapılabilir. Yemek öncesi ve sonrası el yıkamak, tuvalet sonrası hijyen elde etmek için kullanılan lavaboları; ev, ofis, işyeri, AVM, düğün salonu, tuvalet, banyo, sanayi, laboratuvar kafe, restoran gibi birçok alanda görmek mümkündür. Bu modellerden sonra tezgâh üstünde yer alan kargaşa önlenir ve evye etrafında ki düzenin sağlanmasına olanak sağlar. Bu ekipmanı birçok kullanıcının tercih etme sebepleri ise şu şekildedir;

Aplike mutfak bataryaları sahip olduğu ergonomik tasarımı sayesinde kolay kullanım imkânı sunar. Genel olarak yapısında kireç temizleme sistemli perlatör vardır. Perlatör sayesinde bataryanın iç iş akışı, düzen kazanır. Ve İçerisinde yer alan termostatları sayesinde su sıcaklığını sabit tutulur. Kullanılan modele göre dakikada belirli miktar su akışı gerçekleşir.  İçerisinde bulunan sistem, akan suyu hava ile karıştırır ve daha yumuşak hissiyat oluşturur. Çok yönlü özellikleri etrafa sıçrama olanağını azaltır. Montajının kolay olması sayesinde ev şartlarında da tadilatı sağlanır. Batarya üretiminde kullanılan ham madde sayesinde ise kolay temizlenir. Çok fonksiyonlu yapısı sayesinde sıcak ve soğuk suyu farklı kanallarda sunar. Su akışı ve ısı ayarı tek bir dokunuşla kontrol edilir. Bu nedenle su sıcaklığının manuel olarak ayarlanması gerekir. 

Sadece görünümüne değil, kullanışlı ve uzun ömürlü olmasına da dikkat edilmesi gerekir. Kalitesiz bir batarya kısa sürede bozularak su damlatma gibi sorunlara neden olabilir. Üretilen malzemeye göre üzerindeki kaplama kısa sürede dökülerek paslanmaya sebep olabilir. Bataryaların kalitesi belirlenirken; üretiminde insan sağlığına zarar vermeyen, içinden geçen suya karışmayan ve yıllar içinde kronik metal zehirlenmesine yol açmayan, alaşımların kullanılmış olması gerekir.

Aplike Mutfak Bataryası Ölçüleri Nelerdir?

Kullanıcılar, evin çeşitli ihtiyaçlarını en iyi ve doğru şekilde karşılamak için duvardan batarya modellerinde, belirli standartlara dikkat eder. Profesyonel seçimler için kaliteli ve güvenilir batarya modelleri arasından tercihler gerçekleştirilir. Aplike bataryaların tamamı sıva üstündedir, tanınan ve çoğunlukla rastlanan geleneksel batarya modelleridir. Aplike bataryaların duvara montajının kolay ve düzgün olması için boru tesisatlarının döşenmesi esnasında montaj şablonu kullanılması gerekir. Uygun sızdırmazlık elemanları ise montaj esnasında önemlidir. Soğuk-sıcak su eksen mesafesi, aplike bataryalar için 150 mm olmalıdır. Sistem basıncı ise 6 barın üstündeyse basınç regülatörü kullanılması gerekir.

Aplike duvardan mutfak bataryası, bunlar gibi birçok özellik ve ölçütlere göre piyasaya sunulur. Kullanıcıların belirli kullanım şartları altında tarzına ve alanına uyan ürünleri tercih etmesi gerekir. Batarya ölçüleri modele bağlı olarak farklı standartlarda üretilir. Tek kollu ve çift kollu olmak üzere batarya ölçüleri vardır. Evye ve duvar arasında ki derinlik bu kısımda önemlilik arz eder. Mutfak için kullanılacak olan duvar tipi bataryanın yüksekliği 1100 mm olarak bilinir.

Aplike Mutfak Bataryası Modelleri Nelerdir?

Mutfak bataryaları; duvara monte, tezgâh üstü, spiralli ya da mutfak el duşları olmak üzere birçok modelden oluşur. Ancak bunlar arasında çoğunlukla rastlanılan, duvara monte olan modellerdir. Çünkü diğer modellerden farklı olarak bu türde sıcaklık kontrol altında kalabilmektedir. Son derece kaliteli ve kullanışlı aplike mutfak bataryası modelleri tarza ve isteğe bağlı olarak değişim gösterir. Örneğin kare mutfak eviyesinin yanına dekora ve zevke uyumlu batarya modelleri, kullanıcıların seçimine sunulur. Bu modellerde seçim yapılırken ölçülere dikkat edilmesi gerekir. Farklı boyut ve ağırlıkta değişen gövde tasarımı ile modeller aç-kapa veya çevir-aç şeklinde iki türden oluşur. Vitrifiye ve bataryanın uyumlu olması doğru kullanımı sağlar. Alanı yeterli düzeyde ortalamayan ve doğru yüksekliğe sahip olmayan bataryalar kullanışsız ve kötü bir görüntü elde edilmesine sebep olur.

Dolapların ve armatürlerin evin diğer bölümleri ile uyum içinde olması için klasik, modern, realistik veya zarif gibi stillere göre tercihler yapılması gerekir. Aplike lavabo bataryası modelleri montaj şekline göre duvar tipi ve tezgâh üstü ve ankastre olmak üzere üç türe ayrılmaktadır. Bu modellerin detayları şu şekildedir;

  • Duvar Tipi Batarya

Lavabo üstüne, duvara montaj edilen bataryalara duvar tipi batarya denilir. Montaj sonunda bataryanın tamamı görünür. Bağlantı ağzı ise yerden 110 cm yüksekliğe monte edilir. Lavabo taşları yerden 80-85 cm yüksekliğe montaj edilmesinden ötürü lavaboyla arasında 10-15 cm kadar boşluk bırakılır. 

  • Ankastre Batarya

Çukur lavabolu tezgahlara uygun olan bu modeller, musluk ile sıcak ve soğuk su kolları tezgâha gömülü şekilde üretilir. Tesisatın büyük bir kısmı tezgâhın altında yer alırken, yalnızca bu üç parça görünür. Bu da diğer türlere oranla estetik bir görüntü sunar. 

  • Tezgâh Tipi Batarya

Tezgâh tipi batarya, tezgâha monte edilen bataryalara verilen isimdir. Çoğunlukla set üstü lavabolarda tercih edilir. Bu bataryaların özelliği, uzun ayaklı olmasıdır. Genelde suyun çıkış ucunun yüksekliği 22 cm olarak ifade edilir.  

Aplike Mutfak Bataryası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Birçok batarya türü arasında ortaya çıkan aplike bataryalar, evyenin üzerine gelecek şekilde monte edilen tezgâh üstü ürünlerdir. Gün içerisinde birçok kullanıcı, yemek yaparken sıkça bu bataryaları kullanır. Bu nedenle mutfak bataryasının seçiminde kullanışlı olması önemli bir etken olarak karşımıza çıkar. Her üründe olduğu gibi aplike evye mutfak bataryası seçimlerinde de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Devamlı kullanım durumu teşkil eden bu tür ürünlerde kullanıcıların seçici davranması önerilir. 

Öncelikle genel ihtiyacın saptanması ve türler arasında tercihin yapılması gerekir. Bu türlerde seçimi etkileyen en önemli özellik su tesisatıdır. Bataryalar, su tesisatına uygun olacak şekilde seçilir. Ancak tasarım da bu konuda önem arz eder. Seçilen bataryanın mutfak dekoru ile uyum içerisinde olması mutfağı daha geniş ve ferah bir alan gibi göstermeye yardımcı olur. Mutfakta, çalışma ortamının verimli bir şekilde tasarlanabilmesi için mutfak alanının tam değerlendirilmesi gerekir. Örneğin evye önünde pencere olan kullanıcıların aplike mutfak bataryası seçmesi kullanışsız bir ortam oluşturur. 

Ayrıca aplike mutfak bataryası seçimi yapmak isteyen kullanıcılar, modeli seçmeden önce evyenin boyutunu kontrol etmesi gerekir. Güvenilir markalardan, sertifikalı ve garanti belgesi sunan ürünler tercih edilmelidir. Uzun süreli kullanım vaat eden ürünlerde, kalite olarak dış katmanda olumsuz problemler yaşanmaz. Ürünlerin su akış kuvveti ve sıcak soğuk özellikleri kullanıcı tercihine göre değişmektedir. Alınan ürünlerin uzun ömürlü olması için kullanım şeklinize özen gösterilmelidir. Bataryaları temizlerken kimyasal maddelerin kullanılmaması gerekir. Kimyasal maddeler bataryanın kaplamasını aşındırarak büyük zararlar verir. Bu nedenle bataryaları temizlerken kireç çözücü, tuz ruhu gibi ürünler kullanılmamalıdır. Onun yerine, oluşan kireci çözmek için sirke, limon suyu, karbonat gibi organik ürünlerin kullanılması önerilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR