Aplike Mutfak Bataryası
187541
₺2.903,07 KDV Dahil
₺4.080,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Bataryası
941881LS
₺5.763,46 KDV Dahil
₺8.100,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Standart Mutfak Bataryası
HNG71870000
₺7.137,76 KDV Dahil
₺10.410,00 KDV Dahil
%31 İndirim
%31İndirim
Ücretsiz Kargo
Standart Mutfak Bataryası
HNG71871670
₺12.010,36 KDV Dahil
₺17.516,40 KDV Dahil
%31 İndirim
%31İndirim
Ücretsiz Kargo

Mutfak Bataryası

Mutfak Bataryası Fiyatları

Su, her canlı için hayat kaynağı olarak bilinmektedir. Özellikle insanlar günlük yaşantılarının her alanında suya ihtiyaç duymaktadır. Kişisel temizlikten genel temizliğe kadar ihtiyaç duyulan en önemli şey su olmaktadır. Bu nedenle batarya ve musluk insanlar için hayat kurtarıcı ürünler olmaktadır. İnsanların günlük hayatlarında en çok kullanım sağladığı alanlardan biri olan mutfak için de batarya olmazsa olmaz ürünler arasında yer almaktadır. Mutfak bataryası mutfak lavabolarının ya da tezgahların üzerinde yer alan su tesisatından gelen suyun düzenli akmasını sağlayan araçlar olarak bilinir. Mutfak musluğu sağlıklı bir hayat için önemli olan genel temizlik ve gıda temizliğinin yapılmasında oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. Mutfak musluğu, sıcak ve soğuk suyun kullanıcının dilediği miktarda eviye içerisine akmasını sağlayan oldukça işlevsel araçlar olmaktadır.

Kullanıcıların evlerini dizayn ederken ilk başladıkları alan genelde mutfak olmaktadır. Mutfağın herkes tarafından sık kullanılan bir alan olması işlevsel dizayn ederken işlevsel ve şık görünmesini de oldukça önemli kılmaktadır. Mutfak armatür ürünleri markasına, kalitesine, tasarımına, rengine, kullanılan malzemesine ve boyutuna göre oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile satışa sunulmaktadır. Mutfak lavabo bataryası kullanıcının kendi evine en uygun ve ideal olanı seçebilmesi için oldukça geniş musluk batarya fiyatları ile kullanıcını tercihine sunulmuştur. 

Klasik ve modern çizgilerle, farklı renk ve model alternatifleri ile üretilen mutfak bataryası kullanıcıları her anlamda tatmin edebilecek fiyat ve görsel tasarım ile satışa sunulmaktadır. Mutfak musluk fiyatları, ürünün işlevselliği ve kalitesi arttıkça değişkenlik göstermektedir. Her zevke ve ortama uyum sağlayabilecek ürün çeşitliliği ile satışa sunulan mutfak musluk modelleri farklı mutfak musluğu fiyatları ile kullanıcıya hitap edebilmektedir. Çeşme batarya fiyatları her kullanıcıyı tatmin edecek aralıklarla olmaktadır. Kaliteli ama en ucuz mutfak eviyesi ya da musluğu ise fiyat-performans oranını dengeleyendir.

Mutfak Bataryası Modelleri Nelerdir?

Batarya mutfak için oldukça önemli ve olmazsa olmaz bir araç olmaktadır. İç yapı dekorasyon ürünü olarak üretilen mutfak muslukları birçok ürün ve tasarım alternatifleri ile göz doldurmaktadır. Mutfak batarya modelleri montaj durumuna göre değişiklik gösteren üç tasarım şekli vardır. Bunlar şu şekilde sınıflandırılabilir:

Evye üzerine yerleştirilen musluk modelleri: Çeşitli evye modellerine göre üretilen farklı mutfak bataryası çeşidi bulunmaktadır. Mutfak evye bataryası bataryalar içerisinde en yaygın kullanılan ürün olmaktadır. Evye bataryası en yaygın kullanılan ürün olmasından dolayı en çok mutfak çeşme modelleri bu tasarımda bulunmaktadır. Evye üzerine yerleştirilen mutfak su bataryası; modern, klasik, country tarz olmak üzere kullanıcının zevk ve tarzına göre fazla ürün yelpazesi ile tercihe sunulmaktadır. 

Mutfak tezgahı üzerine yerleştirilen musluk modelleri: Mutfak tezgahına alttan monte edilen evye modelleri ile birlikte kullanılmaktadır. Tezgah üzerine açılan bir delik ile monte edilen mutfak çeşmesi, evye üzerinde girinti çıkıntı yaratmamasından dolayı mutfakta temiz ve şık bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Bu batarya çeşitleri oluşan kir ve kireçlerin temizliğinin kolayca yapılabilmesi içinde oldukça kullanışlı ürün olmaktadır. 

Duvara monte edilen mutfak bataryası: Bu musluk modelleri banyo ve mutfaklarda en çok kullanılan musluk çeşidi olmaktadır. Bu batarya çeşitleri için su tesisatının inşaat aşamasında ve duvardan verilmesi gerekmektedir. Sıcak su kolu ve soğuk su kolunun ayrı ayrı olduğu duvardan mutfak bataryası modeli, tek kollu aç kapa mutfak bataryası kadar pratik olmamaktadır.

Montaj durumuna göre farklılık gösteren modellerinin yanı sıra bir de kullanıcıya sağladığı işlevselliğe göre farklılaşan mutfak musluk modelleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi son zamanlarda kullanıcısının oldukça arttığı spiralli mutfak bataryası modeli olmaktadır. Başlığının çekip uzatılabilir olması ile oldukça işlevsel olan bu model evye bataryasına benzeyerek tezgah üstüne monte edilmektedir. Tasarımının oldukça işlevsel olması ve kolaylığı sayesinde diğer mutfak su bataryası modellerinin suyu ulaştıramadığı yerlere  suyu ulaştırabiliyor olması bakımından son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. 

Günümüzde küresel olarak yaşanan susuzluk problemlerine bir nebzede olsa fayda sağlaması için üretilen klasik mutfak bataryası ürünlerinin dışına çıkan sensörlü batarya çeşitleri suyun boşa akmasına engel olması açısından oldukça kullanışlı ürünler arasında yer almaktadır. El temasına gerek duymadan kullanılabilen musluk mutfak için oldukça işlevsel bir ürün olmaktadır. Harcanılacak suyun gerekli oranda akmasını sağlaması ile de çevreci kullanıcılar tarafından fazlasıyla tercih edilmektedir. 

Büyükşehirlere su genel şebeke hattından geldiği için birçok şehirde su direkt olarak içmek için uygun olmamaktadır. Musluktan gelen suyu içilebilir hale getirmek isteyen isteyen kullanıcılar tercihini arıtmalı mutfak bataryası ürünlerinden yana kullanmaktadır. Böylece kullanıcı içmek için kullanacağı suya ekstra para vermekten kurtulmuş olmaktadır. musluktan gelen suyu arıtmak ve temiz su kullanmak isteyen kullanıcılar için oldukça işlevsel bir musluk tercihi olmaktadır.

Kullanıcı mutfak bataryası tercih ederken mutfak dolabı, tezgahın rengi, evye modeli gibi detaylara da önem vermektedir. Bunun için firmalar mutfak çeşmesi üretirken kullanıcılara farklı renk alternatifleri de sunmaktadır. Bunlardan birisi beyaz mutfak bataryası modelleri olmaktadır. Mutfaklara modern bir hava sağlayan beyaz musluk bataryası; fıskiyeli, yaylı, oynar başlıklı, uzun, kısa, dijital gibi farklı işlevsel tercihleri ile satışa sunulmaktadır. 

Kullanıcıların zevkine bırakılan bir renk seçeneği ise siyah mutfak bataryası modelleri olmaktadır. Özellikle tezgahı siyah ve ahşap olan kullanıcıların tercih ettiği siyah batarya mutfaktaki görsel uyumun tamamlanması için oldukça önemli olmaktadır. Siyah mutfak muslukları klasik, modern, vintage gibi birçok tarza hitap edebilecek şekilde üretilmektedir. Siyah musluk modelleri görsel tercihin yanında kullanıcılara işlevsellik açısından da birçok alternatif sunmaktadır. Musluk seçiminde evye rengi de batarya seçimini etkileyen faktörlerden birisi olmaktadır. Siyah evye bataryası olarak genellikle krom renk batarya, beyaz renk batarya gibi tercihler yerine onu tamamlayabilecek siyah musluk tercih edilmektedir. 

Mutfak Bataryası Özellikleri Nelerdir?

Mutfak bataryası kullanıcıya sunduğu kolaylık ve tasarım çeşitliliği ile farklı özelliklere sahip olmaktadır. Kullanılan malzemenin çeşidine göre dayanıklılıklarında farklılık gösteren mutfak musluğu ürünleri kullanıcılara genel ve kişisel temizlik konusunda oldukça kolaylık sağlamaktadır. Spiralli mutfak bataryası modelleri ile temizliğin daha iyi ve kolay yapılmasına olanak sağlamaktadır. Zaman ayarlı mutfak bataryası modeli sayesinde el teması olmadan kullanım kolaylığı sunulurken aynı zamanda su tasarrufu da sağlamaktadır. Fotoselli yani dijital mutfak bataryası ile kolayca istenilen derece ayarlaması yapılabilinmektedir. Akıllı batarya olarak geçen bu batarya çeşitleri son dönemlerde en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Kullanıcıya sunulan farklı renk alternatifleri ile kullanıcının tarz ve zevkini mutfağına yansıtabilmesine yardımcı olmaktadır. Su sızdırmaya karşı dayanıklı olmaları gereksiz su israfının önüne geçilmesini ve bunun kullanıcıların faturalarına da yansımasını sağlamaktadır.

Mutfak Bataryası Ölçüleri Nelerdir?

 

Mutfak batarya modelleri her kullanıcının mutfağına uyum sağlayacak şekilde farklı ölçülerde üretilmektedir. Her evye ve tezgah ölçüsü farklılık göstermektedir. Bundan dolayı  evye ve tezgaha doğru uyumu sağlayacak mutfak armatür ürününün de ölçüleri değişiklik göstermektedir. Mutfak batarya ölçüleri kullanıcının montaj sağlayacağı alanın ölçülerine göre farklılık göstermektedir. Bataryanın boy ölçüsü ve başının uzunluk ölçüsü mutfak bataryası ölçülerinin belirlenmesinin sağlamaktadır. Kullanıcı evyesine veya lavabosuna uyum sağlayacak batarya ölçülerine kendisi karar verebilmektedir.

 

Mutfak Bataryası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak bataryası alacak kullanıcıların öncelikle dikkat etmesi gereken husus su tesisatlarının nasıl olduğudur. Kullanıcıların su tesisatlarını dikkate alarak musluk modelleri tercih etmeleri gerekmektedir. Batarya alınırken ürünün kaliteli ve güvenilir markaya ait ürünler olmasına dikkat edilmelidir. Gün içerisinde sıklıkla kullanılan ürünler oldukları için kalitesi ve sağlamlığı oldukça önemlidir. Markanın kullanıcıya sağlayacağı garanti desteği de oldukça önemli olmaktadır.  Servis desteğinin olup olmaması, dış yüzey malzemesinin sağlamlığı ve temizlik ürünlerine karşı dayanıklılığı da dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Suyun aç kapa aralığı da su tasarrufunda oldukça önemli özelliklerden biridir. Kullanıcı ürünü satın alırken buna da dikkat etmesi gerekmektedir. Mutfak batarya modelinin evye içerisinde kullanıcının hareketlerini kısıtlayıp kısıtlamadığı da batarya tercihinde oldukça önemli olmaktadır. Kullanıcının lavabo ve tezgah alanının ölçülerine göre batarya ölçüsünü belirleyip tercih yapması gerekmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR