Spiralli Mutfak Bataryası

Spiralli Mutfak Bataryası Fiyatları

Yaşam döngüsünde beslenmek, uyumak, nefes almak ve barınmak gibi temel ihtiyaçlar vardır. Beslenme ihtiyacı en önemli ihtiyaçlardan biridir. Bu ihtiyacı en konforlu şekilde karşılamak kişi sağlığı için gereklidir. Yenilen içilen ürünlerin hijyen şartlarına uyması kişiler için en önemli noktalardan biridir. Tabak, bardak veya tencere gibi ürünler birden fazla kez kullanılır. Bu nedenle bu ürünlerin yıkanması ve temizlenmesi kişi sağlığı açısından önem arz eder. 

Gün içerisinde çok fazla bulaşık çıkar. Bu bulaşıkların yıkanması uzun zaman alabilir. 

Bulaşık yıkayan kişilerin konforlu bir şekilde çalışması gerekir. Bu çalışmayı yapabilmesi için spiralli mutfak bataryası kullanımı önemlidir. Spiralli mutfak bataryaları uzayıp kısalabilme ve istenilen yöne döndürülebilme özelliğine sahiptir. Uç kısmında bulunan aparat sayesinde suyun akışı ayarlanabilir. 

İhtiyaç duyulan kadar su kullanılır ve bu şekilde su tasarrufu da yapılmış olur. Spiralli mutfak bataryaları otel, restoran ve hastane gibi geniş alanlarda kullanırken ev ortamlarında da sıklıkla tercih edilir. Spiralli mutfak bataryası fiyatları üretiminde kullanılan malzemeye göre değişkenlik gösterir. Bazı malzeme fiyatları diğerlerine göre daha yüksektir. Bu malzemelerin kullanıldığı mutfak bataryaları da farklı fiyatlanır.

Ev tipi mutfak bataryası fiyatları endüstriyel mutfak bataryalarına göre daha uygundur. 

Ev tipi mutfak bataryaları dayanıklılık olarak endüstriyel bataryaları göre daha güçsüzdür. Spiralli mutfak bataryası fiyatları hemen herkesin alabileceği seviyelerdedir. Kişiler bütçelerine ve zevklerine göre farklı spiralli mutfak bataryası tercihi yapabilirler. 

Dayanıklı ve kullanışlı bir mutfak bataryası tercihi yapmak uzun yıllar kullanım olanağı sağlar. Uzun yıllar kullanıma uygun olan bu bataryalar maddi olarak ek maliyetlerinin önüne geçer. Kaliteli mutfak bataryaları genellikle garantili olurlar.

Spiralli Mutfak Bataryası Modelleri Nelerdir?

Spiralli mutfak bataryası çeşitleri kullanım amaçlarına göre farklı isimlendirilir. Bu modellerin bir kaçı şu şekildedir:

Spiralli siyah mutfak bataryası: Siyah tarzın hâkim olduğu mutfaklarda tercih edilir. Renk olarak mat siyah veya parlak siyah şeklindedir. Siyah renk sayesinde mutfağın tasarımına uyum sağlar ve bir bütün oluşturur.

Spiralli eviye mutfak bataryası: Bu tür bataryalar evyeye monte edilerek kullanılır ve bakıldığında bir bütün şeklinde görünür. Eviye bataryaları, tek kumandalı/kollu veya tek ya da çift çevirme başlıklı olabilir. Kumandalı/kollu ürünler “aç-kapa” modeli olarak da biliniyor. Tek kumandalı ürünlerde kol, sağa ya da sola oynatılarak sıcak su ya da soğuk su elde edilirken çift çevirmeli ürünlerde bir yerden soğuk, bir yerden sıcak su akışı sağlanır.

Spiralli mutfak bataryası seçimi ortamın tasarımına uygun olması gerekir. Ortama ve tarza uygun olmayan spiralli mutfak bataryaları bütünlük sağlamaz ve görsel açıdan rahatsız edici olabilir. Eviye bataryaları bulunduğu alana, tasarımı ile farklı bir boyut kazandırır.

Her tarza ve bütçeye uygun, farklı fiyat aralıklarında ve modern çizgilere sahip farklı tasarımları ile birbirinden şık ve kullanışlı armatürler mevcuttur. Farklı kullanım özelliklerine ve modellere sahip bataryayı seçerken duvara monte evye bataryaları, spiralli eviye bataryaları, tezgâh üstü eviye batarya modelleri gibi kullanışlı armatür seçenekleri arasındadır.

Spiralli Mutfak Bataryası Özellikleri Nelerdir?

Spiralli mutfak bataryaları kullanım şekli olarak ve yapımında kullanılan malzeme olarak farklı özelliklere sahiptir. Yapımında kullanılan malzemeye göre spiralli mutfak bataryaları şöyledir:

Pirinç mutfak bataryası: Pirinç mutfak bataryaları üzerine yağ sürülerek işlenen bronz metale daha koyu bir görünüm kazandırır. Mat veya fırçalanmış pirinç armatürler oldukça çok yönlü ve çekicidir.

Krom mutfak bataryası: Krom sıhhi tesisat armatürleri için orijinal yüzeylerden biridir ve onlara çok klasik bir görünüm kazandırır. Uzun ömürlü ve bütçenizi zorlamazken kararmaya direnen kaliteli krom bulmanız mümkündür.

Nikel mutfak bataryası: Nikel mutfak bataryası modelleri fırçalanmış ve cilalanmış dâhil olmak üzere çeşitli yüzeylerde kullanılır. Fırçalanmış nikel paslanmaz çeliğin biraz daha sıcak bir halidir. Fırçalanmış nikelde “yeni krom” haline geliyor ve tüm mutfak tarzlarında çok sık kullanılır. Fırçalanmış nikel, matlaşmaya cilalıdan daha iyi direnç gösterir.

Paslanmaz çelik mutfak bataryası: Paslanmaz çelik mutfak bataryaları dayanıklıdır ve kolay temizlenir. Paslanmaz çelik kullanımı diğer ürünlere göre daha sağlıklıdır.

Spiralli Mutfak Bataryası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Spiralli mutfak bataryası alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar şu şekildedir:

Servis desteği: Seçilecek olan ürünün ve markanın servis desteği sağlaması önemli bir konudur. Kurulum veya arıza gibi durumlarda servis desteği gereklidir.

Montaj tipi: Montajı yapılacak yere göre belirlenmesi gerekir. Bu tercihe göre bataryanın ankastre mi yoksa standart montaj tipine mi sahip olacağını belirlenir. 

Güç kaynağının belirlenmesi: Bazı armatür ve bataryalar pilli ve elektrikli olarak çalışır. Dijital olan yeni nesil bataryaların çoğunluğu bu güç seçeneklerini kullanılır. Batarya seçerken bu durumu göz önünde bulundurmak gerekir. Fotoselli bataryalar bu güç seçeneklerinden birisi kullanılır.

Kaplamanın belirlenmesi: Batarya seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta bataryanın kaplamasının belirlenmesidir. Krom, saten krom, paslanmaz çelik ve altın kaplama arasından tercih yapılması gerekir. En çok tercih edilenler ise krom ve paslanmaz çeliktir.

Yüksekliğin belirlenmesi: Spiralli mutfak bataryası ile evye arasındaki mesafe kullanıma göre değişir. Standart olarak 90 mm yükseklik her eviye ile uyumlu olur. Çıkış ucu ise 130 mm’dir. Bataryanın altında tencere yıkama gibi durumlarda rahat bir kullanım için eviye ile bataryanın yüksekliğine mutlaka dikkat edilmesi gerekir.

Su tasarrufu yapması: Su tasarrufu yapmak için özel olarak üretilen spiralli mutfak bataryaları bulunur. Bu bataryaları tercih ederek sudan tasarruf sağlanabilir.

Perlatör kullanımı: Perlatör muslukların veya bataryaların ucuna takılır. Bataryanın ucundan çıkan suyun hava ile karışmasını ve daha basınçlı çıkmasını sağlar. Perlatör sayesinde suyun çıkış basıncı ayarlanabilir.

Kullanışlılık: Tercih edilecek olan spiralli mutfak bataryasının kullanım açısından verimli olması gerekir. Bu nedenle en kullanışlı mutfak bataryasını seçmek gerekir.

Spiralli Mutfak Bataryası Ölçüleri Nelerdir?

Spiralli mutfak bataryası ölçüleri kullanılacak olan evyeye ve ortama göre değişiklik gösterir. Çok büyük ürünlerin yıkandığı mutfaklarda daha yüksek bataryalar tercih edilir. Aynı zamanda spiral kısmının uzun olması da kişinin işlerini daha kolay yapmasını sağlar. Ev gibi ortamlarda daha kısa boylarda batarya ve spiral kullanılır. 

Ortama uygun mutfak bataryası ölçüsü seçmek gerekir. Küçük olan evyelere büyük mutfak bataryası seçmek kullanımı kolaylaştırmak yerine zorlaştırır. Ya da büyük evyelere küçük batarya tercihi yapmak iş yapılırken alınan verimi azaltır. Bundan dolayı kişilerin kullanım alanlarını iyi analiz ederek ihtiyaca uygun ve en verimli spiralli mutfak bataryası tercihi yapılabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR